niedziela, 3 marca, 2024

Nowoczesne operacje urologiczne i onkologiczne z robotem Da Vinci we Wrocławiu

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przeprowadził już ponad 100 operacji urologicznych z użyciem robota Da Vinci.

Narzędzie wykorzystywane jest obecnie do leczenia nowotworów prostaty, a już pod koniec 2023 roku rozpoczną się operacje raka jelita grubego.

Zaawansowana technologia

Robot Da Vinci to najnowocześniejszy system robotyczny do wykonywania operacji chirurgicznych. Charakteryzuje się on niespotykaną dotąd precyzją i bezpieczeństwem dla pacjenta. Lekarze – operatorzy podkreślają, że dzięki robotowi wykonują zabiegi z większą precyzją i delikatnością. 

Wpływ na rekonwalescencję

Zabiegi urologiczne z użyciem robota Da Vinci pozwalają pacjentom na szybszą rekonwalescencję. Pacjenci, którzy są operowani tą metodą mogą opuścić szpital już w ciągu 48-72 godzin od zabiegu.

Rekomendacje dla pacjentów

Klinika Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej USK we Wrocławiu w ramach kampanii społecznej „Robot nie rak” zachęca do badań profilaktycznych i rozważenia wykonania operacji właśnie tą metodą.

Pacjenci zainteresowani operacją robotyczną mogą uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania pod numerem tel. 789 044 288.

Eksperci z USK podkreślają, że to nie robot operuje, ale narzędzie w rękach doświadczonych chirurgów. To lekarz ostatecznie decyduje o zakresie operacji.

Oprócz procedur zabiegowych, robot Da Vinci będzie również wykorzystywany do działalności edukacyjnej studentów oraz prowadzenia innowacyjnych kierunków badań i prac rozwojowych z wykorzystaniem techniki robotycznej.

Źródło: USK

NAJNOWSZE

POLECAMY