14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaSportRossmann Run 2024 | Rekordowy bieg w Łodzi

Rossmann Run 2024 | Rekordowy bieg w Łodzi

-

W Łodzi odbył się 21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, który okazał się rekordowym wydarzeniem na skalę światową.

W biegu głównym na dystansie 10 km udział wzięło 5600 zawodników, a łącznie z wirtualną edycją z aplikacją Rossmann PL w całym kraju biegło imponująca liczba ponad 188 tys. osób. To czyni ten bieg jednym z największych na świecie wydarzeń sportowych z udziałem urządzeń mobilnych!

Impreza dla każdego

Sobota 25 maja 2024 roku była świętem dla wszystkich miłośników biegania. Zarówno dla tych, którzy pragnęli pobić swoje rekordy życiowe, jak i dla tych, którzy stawiali pierwsze kroki w biegowej przygodzie. Uczestnicy mogli pokonać dystans 10 km w pięknej scenerii Łodzi, mijając po drodze takie miejsca jak Biała Fabryka, Ławeczka Tuwima, Plac Wolności czy Ogrody Geyera. Atmosferę podgrzewał występ Mezo na scenie głównej, a także spotkanie z Adamem Kszczotem – medalistą olimpijskim.

Strefa kibica i atrakcje dla najmłodszych

Dla kibiców i rodzin biegaczy przygotowano strefę z licznymi atrakcjami, m.in. pokazy iluzji, malowanie twarzy, tworzenie baniek mydlanych. Najmłodsi mogli spotkać się z Rossmannowymi Czyściochami – pacynkami, które w zabawny sposób uczą dzieci dbania o higienę.

Jeden bieg – wiele celów

Dla wielu uczestników Rossmann Run był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również okazją do wsparcia szczytnych celów. Uczestnicy mogli przekazać część wpisowego na rzecz jednej z sześciu fundacji charytatywnych: „Dom w Łodzi”, „Ktoś”, „Herosi”, „Gajusz”, „Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych” oraz „Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat”.

Rekordowa edycja z aplikacją

W tym roku po raz pierwszy bieg odbył się również w wirtualnej formie z aplikacją Rossmann PL. W całej Polsce ponad 188 tys. osób pobiegło wybrane przez siebie trasy, wspierając tym samym ideę aktywnego spędzania czasu i charytatywne cele. Za każdy przebiegnięty kilometr uczestnicy otrzymywali zniżkę na zakupy w drogeriach Rossmann.

Rossmann Run – inspiracja i motywacja do działania

Misją firmy Rossmann jest inspirowanie i wspieranie ludzi w dbaniu o siebie. Bieg Rossmann Run idealnie wpisuje się w tę ideę, promując zdrowy styl życia i jednocząc ludzi wokół wspólnej pasji. To wydarzenie po raz kolejny udowodniło, że bieganie może być wspaniałą zabawą i sposobem na osiąganie celów, a także okazją do niesienia pomocy innym.

Statystyki:

  • 5600 uczestników biegu głównego na 10 km w Łodzi
  • 188 tys. uczestników wirtualnego biegu z aplikacją Rossmann PL
  • Ponad 1 mld złotych rabatów na zakupy w Rossmannie rozdanych dla uczestników
  • 290 tys. złotych zebranych na cele charytatywne
ŹródłoRossmann

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!