25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławRozpoczyna się wymiana ciepłociągu w centrum Wrocławia

Rozpoczyna się wymiana ciepłociągu w centrum Wrocławia

-

Od 24 czerwca rusza inwestycja wymiany ciepłociągu w centrum Wrocławia. Celem projektu jest zwiększenie niezawodności sieci ciepłowniczej i ograniczenie awarii.

Prace obejmą odcinek ul. Kazimierza Wielkiego od ul. św. Mikołaja do ul. Wierzbowej.  Wartość inwestycji wynosi ponad 20 mln zł, z czego blisko 2,5 mln zł pochodzi z dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przebudowa dotyczy ponad 1-kilometrowego odcinka, ostatniego działającego w starym systemie w Starym Mieście. Dotychczasowa sieć ciepłownicza, używana przez ostatnie 60 lat, wymaga wymiany, aby uniknąć awarii i przerw w dostawie ciepła zimą.

Prace będą przeprowadzone w dwóch etapach. Pierwszy obejmie odcinki od ul. św. Mikołaja do Krupniczej oraz od ul. Zamkowej do Wierzbowej. Etap potrwa od 24 czerwca do końca lipca. Drugi etap, od ul. Krupniczej do Zamkowej, rozpocznie się po zakończeniu pierwszego i zakończy przed końcem wakacji. 

Przebudowa nie obejmie tylko wymiany ciepłociągu, ale również odtworzenie nawierzchni jezdni, ścieżek rowerowych i terenów zieleni miejskiej. Nowa sieć będzie wyposażona w nowoczesne czujniki monitorujące jej stan, co pozwoli szybko wykrywać ewentualne nieprawidłowości.

Więcej informacji na temat postępów prac można znaleźć na stronie inwestycji: www.fortum.pl/PrzebudowaSieciWroclaw.

Źródło: Fortum

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!