26 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaBiznesRozświetlamy Polskę | Dofinansowanie dla samorządów

Rozświetlamy Polskę | Dofinansowanie dla samorządów

-

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków do dziewiątej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rozświetlamy Polskę.

Gminy i związki międzygminne w całym kraju mogą już wnioskować o dofinansowanie na modernizację infrastruktury oświetleniowej. Każdy uprawniony samorząd może złożyć jeden wniosek o wsparcie na modernizację infrastruktury oświetleniowej. Dofinansowanie pokryje 80% wartości inwestycji, a wkład własny samorządu to 20%.

Jeden wniosek może opiewać na maksymalnie 4 mln zł. Wsparcie dotyczy modernizacji infrastruktury oświetleniowej, poprawiającej efektywność energetyczną poprzez obniżenie energochłonności oświetlenia. Nie można wnioskować o dofinansowanie na budowę nowych instalacji oświetleniowych zastępujących istniejące.

Nabór wniosków trwa do 18 września. Wnioski można składać za pośrednictwem aplikacji Polski Ład. Po zakończeniu naboru, Bank Gospodarstwa Krajowego – operator programu, przekaże raport do działającej przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Komisji ds. wsparcia Programu. Komisja przeanalizuje wnioski i przygotuje rekomendację, na podstawie której Prezes Rady Ministrów podejmie decyzję o przyznaniu dofinansowania.

Program Inwestycji Strategicznych to rządowy program wsparcia inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Uruchomiony w 2021 roku, ma za zadanie pobudzić inwestycje publiczne i gospodarkę dotkniętą ekonomicznymi skutkami pandemii Covid-19. Do tej pory program przyznał samorządom ponad 63 mld zł dofinansowania na ponad 11 tysięcy projektów.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej BGK.

Źródło: BGK

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!