31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneŚwidnica9. RST Półmaraton Świdnicki | Ruszyły zapisy

9. RST Półmaraton Świdnicki | Ruszyły zapisy

-

9 listopada Świdnica ponownie stanie się mekką miłośników biegania.

Tego dnia odbędzie się 9. RST Półmaraton Świdnicki, prestiżowe wydarzenie sportowe, które od lat gromadzi tysiące biegaczy z całego kraju.

Wyzwanie dla każdego

Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno doświadczonych maratończyków, jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biegowej przygodzie. Do wyboru są dwa dystanse: 21,097 km w biegu głównym oraz 5 km w „Dzikiej Piątce”. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zarejestrować się już dziś na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl.

Mistrzostwa i nagrody

W ramach 9. RST Półmaratonu Świdnickiego rozegrane zostaną Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego, Mistrzostwa Pracowników Branży IT oraz klasyfikacja drużynowa. Sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji OPEN czekają nagrody pieniężne, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i klasyfikacjach specjalnych przygotowano nagrody rzeczowe.

Dla najmłodszych

Najmłodsi biegacze również nie pozostaną bez atrakcji. Tradycyjnie na Stadionie Sportowym w Świdnicy odbędą się biegi dla dzieci na dystansach od 200 do 1200 metrów. Zapisy na te zawody wystartują we wrześniu, a limit miejsc wynosi 350 uczestników.

Więcej niż bieganie

RST Półmaraton Świdnicki to nie tylko zmagania biegowe. Na uczestników czeka również miasteczko sportowe, w którym będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach takich jak rzuty woreczkami, rzuty ringo, hokej, strzały na bramkę czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.
Kibicowanie z pomysłem

Tradycyjnym elementem biegowego święta są konkursy na kibicowanie dla szkół podstawowych oraz grup nieformalnych. To doskonała okazja do zaprezentowania swojej kreatywności i zaskoczenia organizatorów ciekawym, nietuzinkowym pomysłem. Nagrody czekają na najlepszych!

ŹródłoUM Świdnica
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!