12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaBiznesRusza Akademia 5G – pionierski program edukacyjny dla biznesu

Rusza Akademia 5G – pionierski program edukacyjny dla biznesu

-

Orange Polska i APA Group uruchamiają Akademię 5G.

To pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. Inicjatywa odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę w tym obszarze wśród przedstawicieli polskiego biznesu.

Akademia 5G odpowiada na kluczowe wyzwania: niedostateczną świadomość korzyści 5G w biznesie, obieg nieprawdziwych informacji o 5G w przestrzeni publicznej i brak kluczowych kompetencji z obszarze 5G na rynku. Edukacja jest tutaj niezbędna. 5G przekracza granice tradycyjnego internetu i otwiera nowe horyzonty dla biznesu i społeczeństwa. Akademia  ma szansę znacznie przyspieszyć rozpowszechnianie się tej technologii – mówi Bożena Leśniewska, wiceprezeska zarządu ds. rynku biznesowego Orange Polska.

Akademia 5G kierowana jest do firm poszukujących innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania, produkcji, logistyki czy technologii. Celem programu jest praktyczne wskazanie, jak wykorzystać potencjał technologii 5G do zwiększenia efektywności, produktywności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

Program Akademii 5G obejmuje:

  • Serię trzech spotkań online (9, 16 i 23 kwietnia 2024 r.), podczas których eksperci, m.in. dr hab. Aleksandra Przegalińska, Artur Kurasiński i Adam Przeździęk, omówią m.in.:
  • Procedury pozyskiwania pasm 5G
  • Wdrożenie sieci kampusowej 5G krok po kroku
  • Integrację infrastruktury firmy
  • Wykorzystanie Big Data
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Praktyczne przykłady wdrożeń 5G w Polsce
  • Stacjonarny finał (28 maja 2024 r.) w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 w Gliwicach, gdzie uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i dyskusjach.

Udział w Akademii 5G jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Zainteresowani mogą rejestrować się na stronie www.akademia5G.pl do 8 kwietnia. Uczestnicy otrzymają m.in. interaktywny podręcznik dla menedżerów z przykładami implementacji kampusowych sieci 5G, a na koniec – certyfikat ukończenia kursu.

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...