14.9 C
Wrocław
wtorek, 16 czerwca, 2026
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZERusza druga edycja programu "Eko od dziecka - nie marnuję!"
reklama

Rusza druga edycja programu „Eko od dziecka – nie marnuję!”

-

Kaufland kontynuuje edukację najmłodszych w zakresie ochrony środowiska.

Właśnie ruszyła druga edycja autorskiego programu „Eko od dziecka – nie marnuję!”. Jego celem jest uświadomienie dzieciom problemu marnowania żywności.

Warsztaty edukacyjne skierowane są do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych we Wrocławiu i Bydgoszczy. Doświadczony zespół Kauflandu odwiedzi zgłoszone placówki w kwietniu i maju, by podczas 45-minutowych zajęć przekazać dzieciom wiedzę na temat wpływu marnowania jedzenia na środowisko.

Uczniowie dowiedzą się:

  • jakie produkty najczęściej wyrzucamy,
  • jak je wykorzystać, by nie marnować
  • poznają różnicę między „najlepiej spożyć przed” a „należy spożyć do”.

Zajęcia będą pełne zabawy, quizów i dyskusji, a zwieńczeniem projektu będzie konkurs angażujący całą rodzinę – przygotowanie drugiego śniadania zgodnie z ideą zero waste.

Zgłoszenia do programu ruszają 19 lutego i potrwają do końca marca. Liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.firma.kaufland.pl/odpowiedzialnosc/eko-od-dziecka.html. 

Źródło: Kaufland

Chcesz mieć wpływ na to, o czym piszemy? Jesteś ekspertem lub masz wiedzę na temat, który mógłby zainteresować naszych czytelników? Podziel się nim: redakcja@forcenews.pl

reklama

Targi, konferencje, szkolenia

Znajdź kluczowe targi i konferencje. Inwestuj w siebie i buduj swoją pozycję w branży.

reklama

POLECANE TARGI I KONEFRENCJE

reklama

POLECANE WYDARZENIA SPORTOWE