niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaNewsy regionalneWrocławRusza nabór do wrocławskich żłobków

Rusza nabór do wrocławskich żłobków

-

reklama

We Wrocławiu rozpocznie się nabór do żłobków na miejsca, które zwolnią się od 1 września 2023 roku. Jesienią we Wrocławiu będzie ponad 3300 wolnych miejsc.

W planach jest ponad 1200 miejsc w 17 publicznych placówkach i ponad 2100 w niepublicznych. W sumie we wrocławskich żłobkach jest teraz ponad 6300 maluchów.

Rusza nabór do wrocławskich żłobków
Źródło: UM Wrocław

Zapewnienie odpowiedniej opieki dla najmłodszych to jedno z najważniejszych zadań, które stawiamy sobie jako miasto. Dlatego we Wrocławiu w ostatnich latach powstały trzy, supernowoczesne  placówki. to filia  Żłobka nr 5 (WUWA) , Żłobek nr 16 przy ul. Sygnałowej, Żłobek nr 17 na Sołtysowicach oraz kompleksowa przebudowa dwóch placówek na Krowiej i Dokerskiej. W sumie na inwestycje wydaliśmy już ponad 52 mln złotych – przypomina Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW.

Wnioski o przyjęcie dzieci do żłobka można składać przez cały rok. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni. Wówczas przydzielana jest duża liczba miejsc, które zostaną zwolnione od września. Rekrutacja obejmuje żłobki miejskie i prywatne z miejskim dofinansowaniem. Aby sprawnie przeprowadzić nabór do żłobków system rekrutacyjny musi zostać zaktualizowany. Z tego powodu będą  trzy krótkie przerwy w jego działaniu.

Ważne terminy

11 maja – 28 maja
Pierwsza przerwę przeznaczymy na aktualizację danych. Czyli informacje o wolnych miejscach i przypisywanie oczekujących dzieci do poszczególnych grup wiekowych.

29 maja
Rodzice zobaczą w systemie liczbę miejsc wolnych na 1 września. Jak również swoją pozycję na liście oczekujących.

29 maja – 5 czerwca
System zostanie udostępniony dla rodziców/ opiekunów. W tym czasie będzie można składać wnioski. To także moment na dokonanie zmian w złożonych wnioskach. 

6 czerwca – 20 czerwca
6 czerwca wstrzymamy możliwość logowania się do systemu po raz drugi. W tym czasie system będzie przydzielał miejsca oczekującym w taki sposób, by jak największa liczba dzieci została zakwalifikowana.

Wyniki kwalifikacji podamy 21 czerwca 2023 r. Do 4 lipca rodzice będą mieli czas na złożenie dokumentów i podpisanie umowy.

5 lipca – 6 lipca
To będzie ostatnia przerwa w działaniu systemu rekrutacyjnego. Od 6 lipca powracamy do trybu rekrutacji ciągłej.

Źródło: UM Wrocław

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...