25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaBiznesRusza nabór wniosków w Programie Inwestycji Strategicznych

Rusza nabór wniosków w Programie Inwestycji Strategicznych

-

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłosił nowy nabór wniosków w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Program skierowany jest do samorządów popegeerowskich. Okres składania wniosków potrwa od 23 czerwca do 31 lipca 2023.

Wnioski mogą dotyczyć inwestycji z 36 obszarów gospodarki. Każda uprawniona jednostka samorządu terytorialnego (JST) ma możliwość złożenia dwóch wniosków.

W przypadku naboru dla gmin popegeerowskich samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 98%. Oznacza to, że jednostki te będą musiały wnosić jedynie 2% udziału własnego na realizację inwestycji.

Program Inwestycji Strategicznych jest realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jednostki samorządu terytorialnego składają wnioski za pomocą specjalnej aplikacji. Po zakończeniu naboru BGK przekazuje raport do Komisji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Komisja ta analizuje wnioski i przygotowuje rekomendacje, na podstawie których Prezes Rady Ministrów podejmuje decyzję dotyczącą przyznania dofinansowania.

W zależności od czasu realizacji inwestycji, środki z programu będą wypłacane w całości po zakończeniu inwestycji lub w transzach po wykonaniu kolejnych etapów projektu. Mechanizm finansowania pozostaje taki sam jak w poprzednich naborach Programu Inwestycji Strategicznych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat programu, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: BGK

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!