29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneRusza ósma edycja Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego

Rusza ósma edycja Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego

-

Od dziś rusza Punkt Konsultacyjny Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2024. To już ósma edycja projektu. W tej kadencji gmina Polkowice przeznaczyła w sumie 5 mln 200 tys. złotych!

W ósmej edycji PBO do rozdysponowania są dwa miliony złotych, podzielone pomiędzy miasto i piętnaście sołectw. Regulamin PBO zakłada, że pojedynczy projekt miejski nie może być droższy niż 200 tys. zł. Natomiast wiejski nie może przekroczyć 60 tys. zł.

Projekty na przyszły rok będzie można zgłaszać od połowy maja do połowy czerwca br. Regulamin Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego przewiduje, że najpierw należy skorzystać z Punktu Konsultacyjnego, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień przy składaniu wniosków.

Punkt mieści się przy ul. Górnej 2 w Polkowicach. Tu będzie można zasięgnąć porady np. w kwestii prawidłowego wypełniania wniosków. Dodatkowo co wtorek od godz. 15-17 w Punkcie Konsultacyjnym dyżurować będą pracownicy wydziałów, które są zaangażowane w realizację projektów na etapie ich realizacji.

Kiedy rusza kolejna edycja Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego, jest to dla mnie zawsze jedna z przyjemniejszych chwil. To sposobność, aby podzielić się władzą, aby oddać głos mieszkańcom, którzy decydują, jak mają się rozwijać Polkowice, gdzie ma powstać plac zabaw, a gdzie chodnik czy oświetlenie. W tej edycji jest na to pula dwóch  milionów złotych. Zachęcam do tego, aby aktywnie brać udział w kształtowaniu Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego, a więc do głosowania na poszczególne projekty, do bycia liderem któregoś z nich. Dotychczasowe edycje pokazują wyraźnie, że PBO cieszy się sporym zainteresowanie. Każdorazowo w głosowaniu biorą udział tysiące polkowiczan – zachęca Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Bardzo ważne będzie głosowanie na zakwalifikowane projekty ,które ruszy 4 września. Pod koniec września znane już będą nazwy projektów zakwalifikowanych do realizacji

Harmonogram PBO 2023
Źródło: UG Polkowice

Do tej pory, wraz z edycją PBO 2023, przeznaczono na ten cel 5 milionów 200 tysięcy złotych. Tylko raz, w 2021 roku, Polkowicki Budżet Obywatelski nie doszedł do skutku. Powodem była pandemia COVID-19. W pozostałych latach tej kadencji samorządu zrealizowano 19 projektów miejskich i 26 projektów sołeckich. Tylko w ubiegłorocznej edycji PBP na zakwalifikowane projekty oddano prawie dwa tysiące głosów.

Jednym ze zrealizowanych projektów ubiegłej edycji PBO jest nowoczesny pumptrack na Polkowicach Dolnych. Lider tego projektu podkreśla, że obiekt jest w pełni zgodny z oczekiwaniami mieszkańców.

Szczegółowe informacje na temat Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej: www.pbo.polkowice.eu.

Źródło: UG Polkowice

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!