23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaKulturaRuszył Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty 2023

Ruszył Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty 2023

-

Dziś rozpoczyna się wydarzenie dla miłośników kina z całego świata! To już 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty. Wydarzenie przyciąga bogatym programem, niesamowitymi gośćmi oraz różnorodnością filmów. 

Festiwal potrwa od 20 do 30 lipca, oferując pełne 10 dni nasyconych kinem i kulturą. To wydarzenie nie tylko dla mieszkańców Wrocławia, ale również dla turystów, którzy przyjeżdżają na wydarzenie z całego świata. Filmy festiwalowe Podczas festiwalu obejrzymy w zmodernizowanym Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz na wrocławskim Rynku. 

W tym roku festiwal zaprezentuje aż 251 filmów o łącznym czasie trwania wynoszącym 23 282 minut. To ogromna dawka filmowych doznań, która zaspokoi różnorodne gusta kinomanów. W programie znajdują się zarówno pełnometrażowe dzieła, jak i krótkometrażowe produkcje. Jedną z najbardziej wyczekiwanych sekcji festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Filmowy. W tegorocznej edycji 12 filmów będzie rywalizować o prestiżowe Grand Prix.

Festiwal to jednak nie tylko pokazy filmowe. W programie znajdują się wystawy sztuki, koncerty, spotkania z twórcami filmowymi oraz warsztaty dla kinomanów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o sztuce filmowej.

Organizatorzy przykładają ogromną wagę do zapewnienia dostępności festiwalu dla wszystkich widzów. Dlatego również w tym roku festiwal będzie oferować seanse z audiodeskrypcją i napisami SDH, co pozwoli osobom z różnymi potrzebami cieszyć się filmami bez żadnych ograniczeń.

Jak co roku festiwal przyciąga wybitnych twórców filmowych, aktorów i reżyserów. Dla widzów będzie to niepowtarzalna okazja, aby spotkać swoich idoli, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i poznać kulisy pracy nad filmami.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty to wydarzenie dla wszystkich miłośników kina i sztuki. To czas, kiedy Wrocław staje się stolicą filmu, a mieszkańcy miasta i turyści mają okazję odkryć nowe horyzonty kina. Zachęcamy do udziału w tym niezapomnianym festiwalu i delektowania się filmowymi arcydziełami z całego świata! Więcej informacji oraz pełny program festiwalu znajdują się na oficjalnej stronie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty.

Źródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!