16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneRuszył nabór na Stypendia Artystyczne 2024

Ruszył nabór na Stypendia Artystyczne 2024

-

Wrocław kontynuuje wspieranie twórczości artystycznej i rusza z dziesiątą edycją stypendiów na rok 2024. Dotychczasowa inicjatywa zaowocowała blisko 200 stypendiami o wartości prawie 4 milionów złotych.

Otwarty nabór na stypendia artystyczne skupia się na sześciu kategoriach: film, literatura, muzyka, taniec, teatr i sztuki wizualne. Twórcy mogą zgłaszać się z dotychczasowym portfolio i pomysłem na projekt związany z Wrocławiem. Warto pamiętać, że stypendium nie obejmuje zakupu sprzętu ani nauki.

Stypendium wynosi 2500 złotych miesięcznie i jest przyznawane na 6 lub 12 miesięcy. Od początku inicjatywy miasto przyznało 183 stypendia na łączną kwotę 3 825 000 złotych. Rozstrzygnięcie konkursu będzie ogłoszone 15 grudnia 2023 roku, a wyniki opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W najnowszej edycji konkursu, zrezygnowano z oddzielnej kategorii „upowszechnianie kultury”. Zamiast tego, wprowadzono Nagrodę Prezydenta Wrocławia, której szczegóły zostaną zaprezentowane na początku roku.

Komisja Stypendialna, wyłoniona przez Prezydenta Wrocławia, będzie odpowiedzialna za ocenę merytoryczną wniosków. Jej skład obejmuje przedstawicieli miasta, środowisk artystycznych, naukowych oraz organizacji pozarządowych.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!