29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaEdukacjaRuszył program Ogrody Doświadczeń

Ruszył program Ogrody Doświadczeń

-

Ruszył nowy program zajęć Ogrodów Doświadczeń w Łukasiewicz – PORT. Na zajęcia można się rejestrować online.

Program jest adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Warsztaty są szansą na przeżycie fascynującej przygody z nauką w profesjonalnych laboratoriach edukacyjnych wrocławskiego instytutu.

Czego dowiedzą się młodzi naukowcy?

W tym kwartale w programie znalazło się sześć propozycji zajęć. To zagadnienia z zakresu chemii, fizyki, biologii, przyrody i ekologii. Są one przeznaczone dla różnych grup wiekowych uczestników. Najmłodsi odkrywcy będą poznawać budowę Ziemi, konstruować wulkany i powodować ich erupcję. Nieco starsi badacze „zanurkują” w głąb różnych cieczy, by poznać ich naturę, a następnie zbudować „płynną wieżę”. Dowiedzą się również, czym jest agar-agar i czy można zrobić z niego ekologiczny plastik. Uczniowie szkół średnich będą mieli okazję pracować z mikroskopem biologicznym. Rozwiążą także krzyżówkę chemiczną, przeprowadzając reakcje i zapisując je w postaci równań.

Dając dzieciom i młodzieży możliwość wejścia do laboratorium i samodzielnego przeprowadzania doświadczeń, chcemy nie tylko poszerzać ich wiedzę, ale przede wszystkim rozbudzać ciekawość świata i pasję do nauki – mówi Marek Staniewicz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Nauki w Łukasiewicz – PORT Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii. – Zapraszamy szkoły i przedszkola do zapoznania się z naszym programem i zgłaszania się na zajęcia, które są doskonałym uzupełnieniem szkolnej edukacji młodych ludzi – dodaje.

Zdjęcia: Port Łukasiewicz, Ogrody Doświadczeń
Zdjęcia: Port Łukasiewicz, Ogrody Doświadczeń

Jak zapisać się na warsztaty?

Rejestracja dostępna jest online na stronie internetowej www.port.lukasiewicz.gov.pl/ogrody-doswiadczen. Na stronie dostępny jest harmonogram i opisy zajęć. 

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!