29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesRuszył projekt Startup Launchpad

Ruszył projekt Startup Launchpad

-

Zapewnienie młodym firmom technologicznym kontaktu z bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami w celu wymiany wiedzy, doświadczeń oraz ewentualnych zasobów. To główne założenie programu Startup Launchpad, który wystartował we Wrocławiu. Rozpoczął się już nabór chętnych. 

Startup Launchpad to program mentoringowy, którego celem jest rozwój lokalnej sceny startupowej. Jest skierowany do startupów na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wtedy gdy jeszcze brakuje im finansowania, nie maja przychodów, jednak mają pomysł na biznes i znają swoją grupę docelową. Warunkiem jest zaangażowanie z biznes minimum 2 osób. Przez trzy miesiące młodzi przedsiębiorcy będą korzystać z pomocy mentora, twórcy wrocławskiego startupu.

Chcemy pokazać młodym founderom, że każdy zaczyna tak jak oni i ciężką pracą są w stanie zrealizować swój projekt. Korzystając z doświadczenia starszych kolegów unikną błędów, odpowiednio określą swoje priorytety i zrealizują założone cele w określonym czasie. Nie będziemy skupiać się na teoretycznych wykładach z teorii rozwoju młodych firm. Będą to trzy miesiące intensywnej pracy, które przyniosą realne efekty – podkreśla Paulina Muszyńska, kierowniczka Startup Wrocław

Mentorami w programie są startupy, które pozyskały już finansowanie od inwestorów (m.in. runda PreSeed, max runda Seed). To biznesy, które posiadają już pierwszych klientów oraz zespół zaangażowany w rozwój firmy.

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń

Pierwsza, pilotażowa edycja projektu potrwa 3 miesiące. Nabór zakończy się 18 czerwca. Inauguracja projektu oraz połączenie uczestników i mentorów w pary nastąpi 29 czerwca. Natomiast jego zakończenie zaplanowano na 28 września 2023 r. Wtedy to podczas gali finałowej zostaną zaprezentowane wyniki osiągnięte przez poszczególnych uczestników.

Chęć udziału w projekcie Startup Launchpad można zgłaszać na stronie www.launchpad.startupwroclaw.pl.

Koordynatorami programu Startup Launchpad są Startup Wroclaw oraz InQube.

Źródło: ARAW

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!