29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNieruchomościRynek mieszkaniowy w Polsce | Optymistyczne prognozy deweloperów na rok 2023

Rynek mieszkaniowy w Polsce | Optymistyczne prognozy deweloperów na rok 2023

-

Deweloperzy w Polsce wyrażają optymizm co do perspektyw na rok 2023 na rynku mieszkaniowym.

Wzrosty wyników sprzedaży oraz rosnące zainteresowanie nieruchomościami w pierwszych miesiącach tego roku świadczą o poprawie nastrojów po stronie kupujących. Firmy wprowadzają do oferty nowe projekty oraz kontynuują realizowane inwestycje. To przyczynia się do dynamicznego rozwoju sektora. Sondę wśród deweloperów przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl. 

Planowane zwiększenie udziału w rynku mieszkaniowym

Według Tomasza Kalety, dyrektora Departamentu Sprzedaży w Develia S.A., rynek mieszkaniowy w Polsce jest silniejszy od zakładanych prognoz. Firma zanotowała wzrost sprzedaży w pierwszych miesiącach roku i planuje osiągnąć sprzedaż na poziomie 1450-1650 mieszkań. Develia zamierza również podpisać umowy dotyczące projektów wynajmu długoterminowego oraz sprzedaży funduszom inwestycyjnym nawet kilkuset lokali. W tym roku planowane jest wprowadzenie do oferty i rozpoczęcie budowy 1850-2050 mieszkań.

Kontynuacja inwestycji i wprowadzenie nowych projektów

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Bouygues Immobilier Polska, z optymizmem patrzy na rok 2023. Firma odnotowała kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży w pierwszych miesiącach roku. Osiedla takie jak Lumea 2, M Bemowo czy Nova Talarowa w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem. Bouygues Immobilier prowadzi budowę swoich osiedli w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdyni, nie wstrzymując żadnej inwestycji. W drugiej połowie roku planowane jest wprowadzenie do sprzedaży kolejnych projektów obejmujących blisko 400 mieszkań w czterech osiedlach. Budowa tych projektów rozpocznie się w 2024 roku.

Realizacja planów i nowe inwestycje

Boaz Haim, prezes Ronson Development, podkreśla, że prognozy dotyczące roku 2023 sprawdzają się zgodnie z oczekiwaniami. Firma zanotowała znaczny wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale roku. Wyniósł on ponad 50% więcej w porównaniu z czwartym kwartałem 2022 roku. Poprzedni rok dla dewelopera to okres przygotowań do odbicia na rynku. Ronson Development nabył 12 nowych działek, co zapewnia zasoby ziemi na 5 479 mieszkań. Firma opracowała portfolio projektów z gotowymi pozwoleniami na budowę, które planuje uruchomić w bieżącym roku. Kolejne etapy projektów, takich jak Viva Jagodno, Miasto Moje, Ursus Centralny oraz Nowe Warzymice w Szczecinie, są kontynuowane.

Rozwój inwestycji w prestiżowych lokalizacjach

Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży w Eiffage Immobilier Polska, podkreśla strategię firmy opartą na projektowaniu inwestycji w prestiżowych lokalizacjach w największych miastach Polski. Firma obserwuje duże zainteresowanie swoimi apartamentami. To przyczynia się do rozwoju działalności zarówno w Warszawie, jak i na rynkach lokalnych. Planowane jest wprowadzenie drugiego projektu w Poznaniu, blisko centrum miasta. Ponadto, firma ogłosi nowy projekt w stolicy Dolnego Śląska. Natomiast w czerwcu i lipcu rozpocznie regularną sprzedaż swojego nowego osiedla na Pradze w Warszawie.

Gotowość do uruchomienia nowych etapów inwestycji

Piotr Ludwiński, dyrektor ds. Sprzedaży i Obsługi Klientów w Archicom, podkreśla, że firma wdrożyła nowy status inwestycji. To oznacza pełną gotowość do wprowadzenia mieszkań na rynek. Dzięki temu Archicom kontynuuje swoją strategię, unikając nagłych decyzji biznesowych czy zamrażania projektów, nawet w okresach zmniejszonego popytu. Firma obecnie czeka na sygnały ze strony potencjalnych nabywców, aby sprawnie uruchamiać kolejne etapy inwestycji. Decyzje dotyczące wprowadzenia nowych projektów są podejmowane na podstawie realnego zapotrzebowania i deklaracji klientów. Archicom bacznie obserwuje rynek i cierpliwie czeka na odpowiedni moment, aby dostarczyć mieszkania, które spełniają oczekiwania i potrzeby nabywców. Firma jest gotowa na uruchomienie kolejnych etapów inwestycji, ale decyzje w tej kwestii są uzależnione od sytuacji na rynku.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!