29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZELas Osobowicki zyskuje 1000 nowych drzew

Las Osobowicki zyskuje 1000 nowych drzew

-

Wrocławski Las Osobowicki zyskał tysiąc nowych drzew – klonów jaworów, dzięki działaniom Grupy Selena i startupu Dotlenieni.org. Obszar zielonych terenów w stolicy Dolnego Śląska powiększył się o jedną czwartą hektara.

Selena posadziła 1000 klonów jaworów w Lesie Osobowickim. Tereny te, usytuowane w północno-zachodniej części miasta, stanowią miejsce wypoczynku dla mieszkańców oraz siedlisko wielu gatunków zwierząt. Dane Dotlenieni.org wskazują, że nowe drzewa pochłaniają rocznie aż 720 kilogramów dwutlenku węgla. Prognozuje się również produkcję około 140 kilogramów tlenu dziennie.

Zrównoważony rozwój Grupy Selena

Grupa Selena konsekwentnie wpisuje w swoją strategię biznesową działania na rzecz środowiska. Zobowiązanie do zwiększenia liczby drzew we Wrocławiu ogłosiła podczas Światowych Targów Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU w Monachium. Firma zaprosiła swoich gości i klientów do posadzenia wirtualnych drzew, które później zostały zamienione w rzeczywiste nasadzenia na obszarach wymagających zalesienia.

Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie. Choć nasze produkty są dostępne na 4 kontynentach, w 19 krajach, co łącznie daje ponad 100 rynków, to właśnie w stolicy Dolnego Śląska nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat mieści się główna siedziba Grupy Selena. Stąd się wywodzimy, więc chcemy wnosić wartość dodaną dla lokalnej społeczności – podkreśla Marta Michałowska-Tkocz, Global Brand Manager Grupy Selena.

Ważna rola lokalnych nasadzeń

Lokalne nasadzenia drzew odgrywają kluczową rolę w procesie wzrostu młodego lasu. Obecnie sosny i świerki stanowią około 70% powierzchni leśnej w Polsce. Przywracanie bioróżnorodności ekosystemu w naszym kraju polega na sadzeniu różnorodnych liściastych gatunków drzew. Grupa Selena postawiła na rodzimy gatunek – klon jawor, zgodnie z rekomendacjami Dotlenieni.org. Klon jawor jest mniej podatny na ataki szkodników i bardziej odporny na globalne wzrosty temperatur w porównaniu do sosny czy świerka.

ŹródłoSelena
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!