29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesSantander Bank Polska wiedzie prym w prostym języku | Certyfikat Pracowni Prostej...

Santander Bank Polska wiedzie prym w prostym języku | Certyfikat Pracowni Prostej Polszczyzny

-

Santander Bank Polska otrzymał certyfikat Uniwersytetu Wrocławskiego za prosty język w umowie dla klientów korporacyjnych. 

Santander Bank Polska, jako pierwszy bank w Polsce, został uhonorowany certyfikatem Uniwersytetu Wrocławskiego. Certyfikat Pracowni Prostej Polszczyzny potwierdza, że umowa spełnia wysokie standardy językowe, które są zrozumiałe i przyjazne dla odbiorców.

Ważne cechy umowy korporacyjnej

Umowa dla klientów korporacyjnych jest zaprojektowana w taki sposób, aby była jak najbardziej zrozumiała. W celu spełnienia standardów prostego języka, umowa zawiera szereg kluczowych elementów:

  • krótkie zdania,
  • śródtytuły i ikony,
  • przejrzyste tabele i wypunktowane listy,
  • treści pomocnicze i definicje.

Korzyści dla klientów i banku

Dzięki wprowadzeniu prostego języka w umowach, Santander Bank Polska daje swoim klientom możliwość szybkiego przeczytania i zrozumienia treści umowy. To natomiast przekłada się na oszczędność czasu oraz redukcję liczby osób zaangażowanych w proces przygotowywania umów po stronie firmy.

Bank od 2019 roku konsekwentnie upraszcza język w swoich dokumentach, aby były bardziej zrozumiałe i dostępne dla klientów. Ponad 1000 pracowników przeszło szkolenia z zakresu prostego języka. Natomiast regularne audyty językowe są przeprowadzane w celu dalszej poprawy komunikacji banku z klientami.

W czerwcu 2021 roku Santander Bank Polska dołączył do Deklaracji banków w sprawie standardu prostego języka. Ta inicjatywa jest wspólnym projektem Związku Banków Polskich oraz instytucji w nim zrzeszonych. Jej głównym celem jest zmiana języka bankowego na taki, który klienci będą w stanie szybko i łatwo zrozumieć.

Źródło: Santander

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!