12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaSaving Hope: Theatrical Artivism in Spaces of Conflict

Saving Hope: Theatrical Artivism in Spaces of Conflict

-

Instytut Grotowskiego we współpracy z siecią „Teatr w strefach konfliktu” Międzynarodowego Instytutu Teatralnego UNESCO zaprasza na dwudniowe sympozjum, spektakle i pokazy artystycznego aktywizmu. Wydarzenia odbędą się w dniach 17 i 18 czerwca w Studiu Na Grobli.

To wyjątkowa oraz niepowtarzalna okazja do spotkania i wymiany myśli z artystami z różnych części świata, którzy wykorzystują potencjał teatru i sztuki performatywnej do pracy z osobami dotkniętymi konfliktami i przemocą. Ich praktyki artystyczne łączą sztukę i aktywizm, mając na celu nie tylko wyrażenie troski o wspólnoty, w których żyją. To również skonfrontowanie się z radykalną przemocą polityczną, symboliczną i kulturową.

Tematami sympozjum będą min.in. ocalająca moc teatru, dawanie głosu i poszerzanie pola widoczności osób i grup, które zostały pozbawione prawa do bezpiecznego życia. Etyka pracy artystycznej oraz procesy twórcze i budowanie relacji będą również przedmiotem dyskusji.

W ramach wydarzenia obejrzymy projekty artystyczne zaproszonych gości, którzy działają w strefach zagrożonych konfliktami na różnych kontynentach. Widzowie będą mieli okazję doświadczyć różnorodnych form artystycznych, od pełnometrażowych dokumentów po interwencje twórcze, które ukazują zarówno otoczenie artystów, jak i zastosowane przez nich strategie działania.

Warto podkreślić, że transmisja online wydarzenia umożliwia udział aktywistom z regionów dotkniętych konfliktami, takim jak Afganistan, kurdyjska Rożawa czy Sri Lanka. Dla nich udział w sympozjum stanowi nie tylko powrót do normalności, ale również narzędzie walki o zmianę trudnej rzeczywistości, w której się znajdują.

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego 

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...