niedziela, 3 marca, 2024

Selena FM S.A. powołuje nowego prezesa zarządu i członka zarządu ds. produktów i innowacji

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Selena FM S.A., międzynarodowy producent i dostawca innowacyjnych rozwiązań chemicznych, ogłosiła ważne zmiany personalne w swoim zarządzie.

Rada Nadzorcza Selena FM S.A. zatwierdziła decyzję o powołaniu Sławomira Majchrowskiego na stanowisko prezesa zarządu Grupy Selena, które wejdzie w życie od 1 lipca 2023 roku. Ponadto, do zarządu dołączył Michał Specjalski, który zostaje członkiem zarządu ds. produktów i innowacji, również od 1 lipca 2023 roku.

Objęcie stanowiska prezesa Grupy Selena, rozwijającej się już od ponad 30 lat i obecnej na światowych rynkach, to znaczące wyzwanie, ale i wyróżnienie. Mamy przed sobą ciekawe perspektywy rozwoju, a jednocześnie silnie konkurencyjny rynek i wymagające otoczenie biznesowe. Moją rolą będzie zarówno realizacja strategii, jak i poszukiwanie nowych możliwości dla wzmocnienia naszej pozycji – mówi Sławomir Majchrowski.

Doświadczony lider o strategicznym spojrzeniu

Sławomir Majchrowski jest związany ze spółką Selena FM od stycznia 2020 roku. Początkowo pełnił funkcję dyrektora Dywizji Interior & Decoration. Od stycznia 2021 roku objął stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlowych. Jako nowo powołany prezes zarządu, Sławomir Majchrowski będzie odpowiedzialny za realizację strategii Grupy Selena, zwiększanie efektywności oraz dalsze budowanie marki na rynkach zagranicznych.

Sławomir Majchrowski posiada bogate doświadczenie zawodowe i jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu Marketingu i Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Posiada liczne certyfikaty i ukończył kursy zarządzania i strategii w renomowanych instytucjach, takich jak ICAN, INSEAD i IMD. Przed dołączeniem do Grupy Selena, Sławomir Majchrowski pracował w firmach takich jak Polifarb Cieszyn Wrocław i PPG.

Ekspert ds. produktów i innowacji

Michał Specjalski dołączył do Grupy Selena w 2015 roku i od tego czasu pełnił różne kluczowe funkcje. Na początku swojej kariery w Selena FM, Michał Specjalski zajmował stanowisko dyrektora marketingu, współtworząc nową strategię firmy. Od 2019 roku zarządzał dywizją Interior & Decoration, a od 2020 roku był dyrektorem dywizji Windows & Doors.

Michał Specjalski jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie studiował Zarządzanie i Marketing ze specjalizacją w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi. Ponadto ukończył studia podyplomowe na warszawskiej Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Projektami oraz studia MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. W 2022 roku ukończył również studia rolnicze dla absolwentów uczelni nierolniczych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Michał Specjalski zdobył szerokie doświadczenie zawodowe, pracując w renomowanych firmach takich jak ITOCHU Corporation, 3M i HILTI.

Źródło: Materiał prasowy

 

NAJNOWSZE

POLECAMY