23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaKulturaSiedem polskich spektakli na Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie | Perform Poland

Siedem polskich spektakli na Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie | Perform[ing] Poland

-

Perform[ing] Poland to siedem performatywnych prac stworzonych przez artystki, performerki, tancerki, aktorki i aktywistki mieszkające w Polsce. Kuratorką programu jest Monika Wachowicz, a głównym organizatorem Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Wśród wybitnych twórców teatralnych, którzy wezmą udział w Olimpiadzie Teatralnej, znajdują się m.in. Dimitris Papaioannou, Theodoros Terzopoulos, Jan Fabre, Tadashi Suzuki, Teatr Complicité, Eugenio Barba, Romeo Castellucci i inni.

Olimpiada Teatralna to międzynarodowy festiwal teatralny, założony w 1993 roku w Delfach przez greckiego reżysera Theodorosa Terzopoulosa. Festiwal ma na celu prezentację osiągnięć najwybitniejszych twórców teatralnych z całego świata. Olimpiada Teatralna promuje bogactwo i różnorodność dziedzictwa teatru oraz stanowi platformę wymiany artystów, zachęcającą do otwartego dialogu pomimo różnic ideologicznych, językowych i kulturowych.

Prezentacje spektakli i performansów w ramach Perform[ing] Poland odbędą się w dniach 9-11 czerwca 2023 w Artus Contemporary Art Studio.

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!