23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNieruchomościSkanska zakończyła rewitalizację skweru w centrum Wrocławia

Skanska zakończyła rewitalizację skweru w centrum Wrocławia

-

Skanska zakończyła rewitalizację skweru przy skrzyżowaniu ulicy Szczęśliwej i Powstańców Śląskich. Ten długo oczekiwany projekt zrealizowała we współpracy z Fundacją Dom Pokoju. Rezultatem jest nowa, atrakcyjna przestrzeń rekreacyjna, która dostępna jest dla wszystkich mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Historia rewitalizacji tego fragmentu Wrocławia rozpoczęła się od dialogu i konsultacji społecznych. Skanska prowadziła je we współpracy z lokalnymi społecznościami, radą osiedla, urzędnikami oraz aktywistami. Projekt został starannie opracowany przez doświadczonych specjalistów ze Skanska, uwzględniając opinie i sugestie mieszkańców. Tak aby stworzyć przestrzeń odpowiadającą ich potrzebom i oczekiwaniom.

Jako odpowiedzialny deweloper, realizujemy nasze inwestycje z korzyścią dla ludzi i środowiska naturalnego. W ten sposób w praktyce wdrażamy zasady ESG. Tworzymy nie tylko najwyższej jakości powierzchnie biurowe, ale również otwarte dla wszystkich, przyjazne przestrzenie wokół naszych biurowców – mówi Anna Życińska-Wójcik, dyrektorka projektu w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Głównym elementem rewitalizacji było stworzenie ogrodów deszczowych, które mają pozytywny wpływ na mikroklimat i środowisko naturalne. Te specjalnie zaprojektowane ogrody nie tylko oczyszczają i nawilżają powietrze, ale również zatrzymują większą ilość wody w przypadku intensywnych opadów deszczu. Wykorzystanie odpowiednich warstw podłoża pozwala również na poprawę czystości wód podziemnych i powierzchniowych.

W ramach rewitalizacji, Skanska zadbała również o nasadzenia drzew, krzewów, bylin i traw, aby stworzyć zróżnicowaną roślinność oraz estetyczne otoczenie. Prace obejmowały także odwodnienie chodników i ścieżek rowerowych, a także ochronę korzeni drzew poprzez odpowiednie ukształtowanie terenu. Cały projekt zajmuje powierzchnię 2700 mkw., co daje wystarczająco dużo miejsca do wypoczynku, rekreacji i spotkań.

Otwarcie zrewitalizowanego skweru było połączone piknikiem, który odbył się w dniu inauguracji. Podczas pikniku mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w spacerze architektoniczno-przyrodniczym, warsztatach ogrodniczych oraz wielu innych atrakcjach. Podczas wydarzenia uczestniczy zapoznali się po raz pierwszy z „Gastro mapą Powstańców Śląskich”.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!