29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławSkwer Czesława Niemena w nowej odsłonie

Skwer Czesława Niemena w nowej odsłonie

-

Skwer Czesława Niemena, położony na Przedmieściu Świdnickim, zyskał nowe oblicze.

Po trwającej od początku roku rewitalizacji miejsce stało się jeszcze bardziej przyjazne i bezpieczne, a także bardziej zielone.

Teren o powierzchni 6300 m2 został w całości odnowiony. Do tej pory rosło tu ok. 50 drzew, takich jak klony, lipy czy topole. Obecnie, dzięki staraniom miasta, skwer ozdabia blisko 6 tysięcy nowych krzewów, traw i bylin. Powstały również nowe alejki i ławeczki, wokół których zostało zainstalowane dodatkowe oświetlenie.

Skwer położony jest w samym sercu Wrocławia. W pobliżu znajduje się już Teatr Muzyczny Capitol i skwer Wojciecha Młynarskiego. Jest to więc miejsce wyjątkowe i potrzebowało wyjątkowego patronatu. To ogromny zaszczyt móc upamiętnić tak wybitnego artystę, jakim był Czesław Niemen, który wielokrotnie koncertował w naszym mieście – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Skwer Czesława Niemena jest również hołdem dla artysty, który odwiedzał Wrocław z koncertami przez wiele lat. To właśnie tutaj, w Teatrze Kameralnym przy ul. Świdnickiej, założył swój zespół Akwarele, z którym odbywał próby w budynku Starej Giełdy na pl. Solnym 16. Tu powstała aranżacja do piosenki „Dziwny jest ten świat”.

Wrocław konsekwentnie stawia na zielone inicjatywy. Od 2019 roku nasadzono już 23 tysiące drzew, z czego w ramach WROśnij we Wro aż 3431. Od 2019 roku na mapie Wrocławia pojawiło się aż 271 tysięcy krzewów i pnączy oraz 53 zupełnie nowych terenów zielonych.

Źródło: ZZM

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!