14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaSłowiański Świat Kajka i Kokosza | Wystawa we Wrocławiu

Słowiański Świat Kajka i Kokosza | Wystawa we Wrocławiu

-

1 czerwca w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu ruszy interaktywna wystawa „Słowiański Świat Kajka i Kokosza”.

To nie lada gratka dla fanów kultowych komiksów Janusza Christy, zarówno tych najmłodszych, jak i tych, którzy dorastali wraz z przygodami dzielnych wojów.

Wystawa przeniesie zwiedzających do IX-wiecznego grodu Mirmiłowa, gdzie ożywają sceny z komiksów. Chata Jagi, Brama Mirmiłowa, Tron Hegemona i Chata Kajka i Kokosza – te i inne elementy uniwersum słowiańskich wojów zostaną odwzorowane w skali 1:1, stając się atrakcją nie tylko dla dzieci. Interaktywne elementy, takie jak Maczuga Łamignata czy Prasłowiański Mecz, dodatkowo wzbogacają ekspozycję.

„Słowiański Świat Kajka i Kokosza” to nie tylko rozrywka, ale również edukacja. Szarady, puzzle i inne gry pozwolą zwiedzającym poznać historię Słowian, ich obyczaje oraz język komiksu. Dodatkowo, osobny moduł wystawy poświęcony będzie Januszowi Chriście, autorowi kultowych komiksów. Kolekcjonerzy udostępnią swoje unikatowe zbiory, przybliżając postać twórcy i jego warsztat pracy.

Interaktywna wystawa scenograficzna „Słowiański Świat Kajka i Kokosza” to doskonała propozycja dla całej rodziny. Wystawa czynna będzie od 1 czerwca do 3 listopada 2024 r. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu (ul. Grabiszyńska 184). Wernisaż odbędzie się 1 czerwca o godz. 12:00.

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!