12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławSmart City Forum we Wrocławiu | Pierwszy dzień debat zakończony

Smart City Forum we Wrocławiu | Pierwszy dzień debat zakończony

-

Od wczoraj trwa 16. edycja Smart City Forum we Wrocławiu. To najważniejszy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast.

Kongres jest miejscem spotkań dla ekspertów, przedstawicieli samorządów, biznesu i nauki, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniami z zakresu smart city.

Wielka Gala Smart City – Człowiek Roku

Pierwszy dzień kongresu uświetniła Wielka Gala Smart City, podczas której wręczono nagrodę Człowiek Roku. Tę prestiżową nagrodę otrzymał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, za swoje wieloletnie działania mające na celu dynamiczny rozwój miasta oraz odważne decyzje i nowatorskie podejście w zarządzaniu. Nagrodę wręczył prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, który również został wyróżniony za działania na rzecz Ukrainy oraz za partnerstwo miast.

Dzięki intensywnej pracy na rzecz Lublina, jego mieszkańców i mieszkanek, nasze miasto jest dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce. Miastem otwartym i dobrym do życia. Przez te wspólne kilkanaście lat nadrobiliśmy zaległości realizując największe inwestycje w historii miasta za ponad 5 mld zł – mówił prezydent Lublina Krzysztof Żuk, odbierając statuetkę Człowieka Roku.

Debaty i prezentacje

Podczas pierwszego dnia kongresu odbyły się debaty i prezentacje, w których udział wzięli prezydenci miast, moderatorzy oraz eksperci. Omawiano tematy związane z sytuacją gospodarczą samorządów, ekonomią współdzielenia, przeciwdziałaniem zadłużeniu i nierównościom regionalnym. Rozmowy dotyczyły także budowania strategii smart city. Ważnym momentem było przemówienie mera Mariupola, Vadyma Boichenko, który podzielił się swoimi planami na odbudowę ukraińskich miast po rosyjskiej napaści. Ponadto zaprezentował innowacje technologiczne i wyzwania smart, przed którymi stoi Mariupol i inne miasta Ukrainy.

Nagrody Smart City Award

Podczas Wielkiej Gali wręczono również nagrody Smart City Award. Wyróżnienia zostały przyznane osobom i przedsięwzięciom, które przyczyniły się do promocji rozwiązań służących budowie inteligentnych miast w Polsce. Nagrody trafiły zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej. Partnerami gali były firmy Signify oraz Limitless Technologies.

Drugi dzień kongresu

Dzisiaj, 1 czerwca, odbędzie się druga część kongresu, która poświęcona jest tematom związanym z transformacją energetyczną miast smart oraz przyszłością transportu. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prezentacji i wziąć udział w dyskusjach na te tematy.

Smart City Forum we Wrocławiu

Smart City Forum jest organizowane od 2014r., a od 2022 roku odbywa się we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska będzie organizować ten prestiżowy kongres także w kolejnych latach. Smart City Forum jest niezwykle istotnym wydarzeniem, które przyczynia się do rozwoju i promocji inteligentnych rozwiązań dla miast w Polsce.

Źródło: UM Wrocław

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...