12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneŚwidnicaSolaris dostarczy nowe "elektryki" do Świdnicy

Solaris dostarczy nowe „elektryki” do Świdnicy

-

Świdnica zmierza w kierunku zielonej przyszłości transportu publicznego. Miejski przewoźnik ogłosił rozstrzygnięcie przetargu na dostawę 10 elektrycznych autobusów.

Jedynym oferentem w postępowaniu była firma Solaris Bus & Coach Sp. z o. o., która zaproponowała kwotę 30 012 000 zł, mieszczącą się w budżecie miasta.

Nowoczesne i ekologiczne

Nowe autobusy, które wyjadą na ulice Świdnicy do końca kwietnia 2025 roku, będą w pełni niskopodłogowe i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojazdy pomieszczą co najmniej 75 pasażerów, oferując 27 komfortowych miejsc siedzących. Napęd elektryczny zapewni cichą i zeroemisyjną jazdę, co pozytywnie wpłynie na jakość powietrza w mieście. Komfort podróży zapewni klimatyzacja, ogrzewanie oraz system monitoringu.

Korzyści dla miasta i mieszkańców

Zakup 10 elektrycznych autobusów to kolejny krok Świdnicy w stronę zrównoważonego transportu. Nowe „elektryki” nie tylko zmniejszą emisję CO2 o 570 ton rocznie, ale również przyniosą oszczędności dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Według szacunków, roczne oszczędności na eksploatacji wyniosą około 250 tysięcy złotych.

Inwestycja w przyszłość

Zakup jest dofinansowany z programu Zielony Transport Publiczny w ramach środków przyznanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe autobusy to nie tylko korzyści ekologiczne i ekonomiczne, ale również inwestycja w komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Świdnicy.

Źródło: UM Świdnica

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...