12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaSpektakl multimedialny 'Iskry Niepodległej' - odkrywamy historie wybitnych Polek i Polaków!

Spektakl multimedialny 'Iskry Niepodległej’ – odkrywamy historie wybitnych Polek i Polaków!

-

„Iskry Niepodległej” to mobilna wystawa podróżująca po całej Polsce, umieszczona w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej. Przy użyciu nowoczesnych technologii wizualnych prezentuje fakty i historie inspirujących postaci, które dążyły do zmiany świata i wykorzystywania swojego potencjału w działaniu.

Odkryj bohaterów z różnych dziedzin życia, takich jak technika, medycyna, nauka, praca społeczna, kultura, eksploracja świata i kosmosu oraz sport. Wystawa będzie dostępna we Wrocławiu na parkingu Centrum Historii Zajezdnia od 29 maja do 31 maja. Wejście jest całkowicie darmowe!

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, poruszająca się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To właśnie z nią będziecie mogli wyruszyć w fascynującą podróż po polskich osiągnięciach. Dzięki niej poznacie bliżej historie wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Elementy graficzne stworzyła sztuczna inteligencja, co nadaje wystawie unikalny charakter.

Aby jeszcze bardziej wzbogacić swoje doświadczenie, możecie skorzystać z aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością, która pomoże lepiej poznać świat „Iskier Niepodległej”. W aplikacji znajdują się biogramy ponad stu wybitnych postaci. Można ją pobrać na swój telefon lub skorzystać z ekranów zamontowanych w naczepie.

Spektakl ten, dzięki nowoczesnym technologiom, przyciąga i inspiruje do działania. Przypomina historie ponad stu wybitnych postaci, które zmieniły bieg historii. Wśród nich znajdują się również bohaterowie związani z Wrocławiem, m.in Ludwik Hirszfeld, który opracował zasady przetaczania i dziedziczenia grupy krwi, czy Wanda Rutkiewicz, pierwsza kobieta na szczycie K2.

Ponadto, dowiemy się więcej o innych interesujących osobach, takich jak Jan Czochralski, wynalazca metody produkcji układów scalonych, Jan Szczepanik, znany jako „polski Edison”, czy Irena Sendler, działaczka społeczna, która ratowała dzieci z warszawskiego getta.

Największą frajdę zarówno dla młodszych, jak i starszych zapewnią efekty rzeczywistości rozszerzonej. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz AppStore.

„Iskry Niepodległej” to mobilne widowisko stworzone przez Biuro „Niepodległej”. 

Źródło: Centrum Historii Zajezdnia

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...