sobota, 2 marca, 2024

Wrocławski biznes – społeczna odpowiedzialność w praktyce

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Wrocławskie firmy coraz częściej podejmują działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

Jak wynika z raportu „Odpowiedzialni za przyszłość”, przygotowanego przez Wrocławski Park Technologiczny, Fundację Pro Mathematica i Insight, 80% firm działających we Wrocławiu i na terenie aglomeracji wrocławskiej uważa, że CSR jest potrzebne. Jednak tylko 45% z nich faktycznie podejmuje tego typu działania.

Głównymi motywacjami firm do podejmowania CSR są:

  • Bieżąca sytuacja społeczna: firmy chcą przyczynić się do poprawy warunków życia w swojej okolicy i w Polsce.
  • Wpływ pracowników: pracownicy oczekują od swoich pracodawców zaangażowania w CSR.

Firmy, które prowadzą działania CSR, najczęściej koncentrują się na następujących obszarach:

  • Ochrona środowiska: firmy podejmują działania na rzecz ograniczenia emisji zanieczyszczeń, ochrony zasobów naturalnych i wspierania zrównoważonego rozwoju.
  • Wsparcie lokalnej społeczności: firmy angażują się w działalność charytatywną, sponsoring sportu i kultury oraz wspierają rozwój lokalnych społeczności.
  • Rozwój pracowników: firmy zapewniają swoim pracownikom szkolenia, rozwój zawodowy i możliwości zaangażowania się w działalność CSR.

Raport „Odpowiedzialni za przyszłość” wskazuje, że Wrocławski biznes ma jeszcze wiele do zrobienia w zakresie CSR. Firmy powinny skupić się na intensyfikacji i jakości swoich działań, a także na ich odpowiednim pokazywaniu.

Ważne jest również, aby biznes włączył się w działania na rzecz poprawy jakości edukacji w Polsce. Współpraca biznesu i edukacji może przynieść korzyści obu stronom, przygotowując uczniów do realiów rynku pracy i biznesu oraz wspierając rozwój biznesu w zakresie społecznej odpowiedzialności.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

POLECAMY