15.8 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławSportowy piknik #inwestycjeWRO

Sportowy piknik #inwestycjeWRO

-

23 lipca zapraszamy na niedzielny piknik na Wojszycach, zorganizowany w okolicach nowego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Asfaltowej. Wstęp wolny, start od godz. 15.00. 

Podczas pikniku będzie pełno atrakcji dla wszystkich chętnych do aktywności fizycznej. Można będzie wziąć udział w grach i zabawach ruchowych prowadzonych przez animatorów i trenerów. Badminton, piłka, dmuchawce, klocki, łuki – to tylko niektóre z atrakcji. Najbardziej zaangażowani będą nagrodzeni drobnymi upominkami. 

Na pikniku spotkamy wrocławskich mistrzów sportowych, a także instruktorów Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy. Będzie to okazja do poznania rekordzistów, medalistów i mistrzów olimpijskich, którzy wnieśli ważny wkład w historię sportu. Dodatkowo, instruktorzy pokażą jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi i udzielenie pierwszej pomocy.

Nie zabraknie również strefy gastro z foodtruckami. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia własnych butelek wielorazowych i korzystania z barów wodnych, aby wspierać ideę „Wrocław nie marnuje”.

Z okazji niedzielnego pikniku będzie można podziwiać nowy zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Asfaltowej. Oficjalne otwarcie placówki planowane jest na wrzesień. Będzie to miejsce nauki dla 1 tys. uczniów i 200 przedszkolaków. Wyposażenie placówki obejmuje m.in. sale lekcyjne i komputerowe, sale sportowe, bibliotekę, gabinet dentystyczny oraz jadalnię. Przedszkole składa się z 8 oddziałów z węzłami sanitarnymi, salą rekreacyjną, kuchnią i pomieszczeniami administracyjnymi, a także z ekologicznym zielonym dachem. Cała inwestycja to koszt ok. 57 mln zł, z dofinansowaniem z Unii Europejskiej w wysokości ponad 10 mln zł.

Nowa Ulica Asfaltowa Ul. Asfaltowa, łącząca Wojszyce z ul. Buforową, przeszła gruntowną przebudowę, umożliwiając lepsze połączenie z rejonem i centrum miasta. Długość nowej drogi wynosi 1,2 km. Wraz z pracami budowlanymi prowadzona jest także akcja zazieleniania tego terenu. Wartość inwestycji to blisko 17 mln zł.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!