26 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneSpotkanie konsultacyjne | Nowe połączenie kolejowe przez polkowicką strefę ekonomiczną

Spotkanie konsultacyjne | Nowe połączenie kolejowe przez polkowicką strefę ekonomiczną

-

Projekt budowy nowej linii kolejowej Lubin–Polkowice–Gaworzyce ma na celu stworzenie nowego połączenia kolejowego przez polkowicką strefę ekonomiczną. Ostateczne decyzje oraz wsparcie lokalnych władz i ekspertów są kluczowe dla pomyślnego przebiegu inwestycji.

Nowa linia kolejowa ma obejmować trzy przystanki kolejowe między Polkowicami a Gaworzycami: Sieroszowice, Buczyna i Radwanice. Odcinek Gaworzyce-Głogów zostanie zmodernizowany i zelektryfikowany, z planowanym drugim torem. Dodatkowo, na odcinku Legnica–Lubin–Rudna Gwizdanów również będzie budowany drugi tor, wraz z nowymi peronami na przystankach.

Odcinek Lubin–Polkowice–Gaworzyce ma długość 35,4 km. Z kolei przewidywana długość trasy kolejowej łączącej Lubin z Głogowem przez Polkowice wynosi 57,7 km. Linia będzie dwutorowa i zelektryfikowana i umożliwi pociągom pasażerskim osiągnięcie prędkości do 120 km/godz.

Spotkanie informacyjne w Polkowicach jest trzecią i ostatnią turą konsultacji. Wcześniejsze tury obejmowały prezentację wstępnych założeń projektu oraz pięć rozważanych wariantów. Na najbliższym spotkaniu uczestnicy dowiedzą się który wariant inwestycji jest rekomendowany i jaki jest jej zakres. Spotkanie zaplanowano na 13 września w siedzibie Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Źródło: UG Polkowice

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!