12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaZdrowieSpotkanie | Moje ciało jest OK, Twoje ciało jest OK

Spotkanie | Moje ciało jest OK, Twoje ciało jest OK

-

Jak pokochać swoje ciało i czuć się w nim dobrze? Jak zaakceptować siebie? Spotkanie „Moje ciało jest OK, Twoje ciało jest OK” zostało zorganizowane dzięki uprzejmości Dolnośląskiej Fundacji Onkologicznej.

Jak poradzić sobie z emocjami, które pojawiają się podczas myślenia o swoim ciele? Jak ważne są regularne wizyty i ginekologów i samobadanie? Na te i wiele więcej pytań odpowiedzi poznały uczestniczki, które prowadziła Aga Szuścik.

W lekcjach o zdrowiu ginekologicznym udział wzięło 106 uczennic ze szkół podstawowych z:

  • Lutomi Dolnej,
  • Witoszowa Dolnego,
  • Grodziszcza,
  • Pszenna.

Uczennice chętnie odpowiadały na pytania, były aktywne i zaciekawione. Tym samym otwarte na pozyskanie nowej wiedzy w trudnych tematach. Spotkanie odbyło się  w swobodnej, kobiecej atmosferze.

Każda z nas ma za sobą historię onkologiczną. Jedna przeżyła chorobę w wieku nastoletnim, inna już w dorosłym. Zgodnie jednak twierdzimy, że swoje zdrowie, a nawet życie – zawdzięczamy przede wszystkim badaniom. Profilaktyka jest niezwykle istotna. Ważne jest także, abyście nie bały się rozmawiać o swoich problemach czy zauważonych u siebie niecodziennych objawach. Rozmawiajcie z mamą, babcią, czy nauczycielką. Świat, w którym obecnie żyjecie, stoi otworem dla Waszego zdrowia – mówiła Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica.

Na spotkaniu była obecna Beata Moskal Słaniewska, prezydent Świdnicy, która była  honorowym patronem wydarzenia. Obecni byli również sponsorzy wydarzenia:

  • Katarzyny Izabela Mrzygłocka, posłanka na Sejm RP
  • Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Celem przedsięwzięcia jest nauka o dbaniu o intymne części ciała, o ciałopozytywności, anatomii, dobrych nawykach w toalecie, miesiączce, wizycie u ginekologa i profilaktyce. Wszystko zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, bez kontrowersji, z uśmiechem i luzem.
O część praktyczną, związaną z nauką o samobadaniu piersi zadbali członkowie Fundacji eRAKobiet. Stoisko informacyjne, dotyczące endometriozy i zagrożeń z nią związanych, przygotowała Fundacja Endomama.

Źródło: UG Świdnica

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...