25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaKulturaSpotkanie z Wojciechem Tochmanem w Pałacu Krobielowice

Spotkanie z Wojciechem Tochmanem w Pałacu Krobielowice

-

Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze znanym polskim reporterem, Wojciechem Tochmanem. Spotkanie odbędzie się 16 lipca o godzinie 16:00, w Pałacu Krobielowice.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Góry Literatury. Wstęp na to spotkanie jest wolny. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Olgi Tokarczuk. To jedno z największych wydarzeń literackich w Polsce. 

Wojciech Tochman, urodzony w 1969 roku, to jeden z najważniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Jego książki są często dyskutowane i szybko stają się klasykami polskiego reportażu. Jest dwukrotnym finalistą Nagrody Nike i Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Otrzymał również nagrody, takie jak Premio Kapuściński w Rzymie oraz „Pióro Nadziei” przyznawane przez Amnesty International. Książki Tochmana zdobyły uznanie za granicą i zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Jego najnowsza książka, „Historia na śmierć i życie”, została wydana w czerwcu 2023 roku przez Wydawnictwo Literackie.

Spotkanie z Wojciechem Tochmanem jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wydarzenie to jest częścią programu Rozczytana Aglomeracja, które od 2015 roku organizuje spotkania autorskie, warsztaty i inne wydarzenia literackie we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach. Festiwal Góry Literatury i Spotkanie z Wojciechem Tochmanem stanowią kontynuację tych inicjatyw i są owocem współpracy między różnymi instytucjami.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!