12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNieruchomościStruktura sprzedaży nowych mieszkań w Polsce w 2023 roku

Struktura sprzedaży nowych mieszkań w Polsce w 2023 roku

-

Jaki jest obecnie udział poszczególnych grup kupujących w strukturze sprzedaży nowych mieszkań w Polsce?

W 2023 roku na rynku mieszkaniowym w Polsce dominują mieszkania na własne potrzeby. Stanowią one około 80% wszystkich sprzedanych mieszkań. W segmencie mieszkań na wynajem udział w sprzedaży wynosi około 20%.

Wzrost udziału mieszkań na własne potrzeby spowodował, że udział inwestorów w rynku mieszkaniowym nieznacznie się zmniejszył. Wciąż jednak stanowią oni istotną grupę, odpowiadającą za około 20% sprzedaży.

Zakupy pakietowe wracają na rynek, ale w ograniczonym zakresie. Dotyczy to głównie lokali inwestycyjnych, które są kupowane przez fundusze i inwestorów indywidualnych.

Program Bezpieczny Kredyt 2 proc. miał znaczący wpływ na wzrost sprzedaży nowych mieszkań. Dzięki temu programowi wzrosła liczba osób, które mogły pozwolić sobie na zakup mieszkania na własne potrzeby.

Perspektywy dla rynku mieszkaniowego w Polsce są dobre. Przewiduje się, że wzrost sprzedaży nowych mieszkań utrzyma się w kolejnych latach.

Źródło: Materiał prasowy

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...