18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaEdukacjaStudencki łazik marsjański zwycięzcą Anatolian Rover Challenge w Turcji

Studencki łazik marsjański zwycięzcą Anatolian Rover Challenge w Turcji

-

Reprezentacja studenckich naukowców z Politechniki Wrocławskiej zdobyła serca jury i publiczności na międzynarodowych zawodach Anatolian Rover Challenge w Turcji.

Studencki łazik marsjański Scorpio 7, stworzony przez Koło Naukowe Off-Road, okazał się niekwestionowanym zwycięzcą, zdobywając aż osiem prestiżowych nagród, w tym trzy złote medale w różnych kategoriach.

Scorpio 7, najnowsze dzieło inżynierów z PWr, imponuje swoją wszechstronnością i wydajnością. Oparta na zaawansowanej technologii konstrukcja ważąca 47 kg potrafi poruszać się z imponującą prędkością do 20 km/h. Jego największym atutem jest jednak zdolność do radzenia sobie na nierównej powierzchni, co stanowi nieocenione umiejętności dla eksploracji marsjańskiego terenu.

Scorpio 7 i jego osiągnięcia stanowią dowód na wysoki poziom inżynieryjnych umiejętności polskich studentów oraz potencjał współpracy naukowej. Polska reprezentacja pokazała, że z determinacją, pasją i zaangażowaniem można odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej.

Źródło: PWr

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!