20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaEdukacjaSukces UMW: polska uczelnia znowu wyróżniona w rankingu CWUR

Sukces UMW: polska uczelnia znowu wyróżniona w rankingu CWUR

-

Drugie miejsce wśród polskich uczelni medycznych oraz awans o 50 pozycji w dziedzinie medycznej światowego rankingu. Tak prezentują się wyniki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w najnowszej edycji The Center for World University Rankings (CWUR).

W tegorocznym zestawieniu The Center for World University Rankings (CWUR) oceniano niemal 20 tys. uczelni z całego świata. Spośród nich dwa tysiące najlepszych trafiło na listę rankingową. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zajął 926 miejsce w ogólnym zestawieniu uczelni medycznych na świecie. Jest to awans aż o 50 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.

W rankingu sklasyfikowano 40 polskich szkół wyższych, a Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu znalazł się w tym zestawieniu na 10 pozycji. The Center for World University Rankings obejmuje tylko cztery wrocławskie uczelnie. Wśród nich UMW uplasował się na drugim miejscu.

Cieszę się, że po raz kolejny osiągnięcia pracowników naszej uczelni zostały wysoko ocenione w międzynarodowym zestawieniu. Drugie miejsce wśród polskich uczelni medycznych z taką samą punktacją co Uniwersytet Medyczny w Warszawie, drugie miejsce wśród wrocławskich uczelni i co szczególnie ważne, awans w rankingu w porównaniu z poprzednim rokiem o 50 miejsc, to bardzo dobre wiadomości, które wzmacniają pozycję Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w gronie liczących się na świecie ośrodków akademickich – mówi prof. Piotr Ponikowski, rektor UMW. – Potwierdza to naszą wiarygodność i sprawia, że łatwiej nam nawiązywać współpracę z ośrodkami spoza Polski. Strategia rozwoju uczelni przyjęta przed trzema laty obejmuje także obszar nauki, o czym szczególnie w ostatnim okresie szeroko dyskutujemy. Jestem przekonany, że efekty tych rozmów wzmocnią jeszcze nasze notowania.

The Center for World University Rankings (CWUR) ocenia uczelnie na podstawie czterech kryteriów, nie opierając się przy tym na ankietach i danych przekazywanych przez uczelnie. Są to: jakość edukacji (25 proc.), sukcesy i zatrudnienie absolwentów (25 proc.), jakość wydziałów (10 proc.) oraz wyniki badań naukowych, w tym ich efektywność, liczba artykułów opublikowanych w najlepszych czasopismach, wpływ i cytowania  (40 proc).

Pełna lista rankingowa znajduje się na stronie: www.cwur.org.

Źródło: UMW

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!