12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneŚwiadczenie wspierające - nie składaj wniosku bez decyzji WZON

Świadczenie wspierające – nie składaj wniosku bez decyzji WZON

-

Osoby z niepełnosprawnościami, które chcą ubiegać się o świadczenie wspierające, muszą pamiętać, że wniosek o to świadczenie można złożyć dopiero po otrzymaniu decyzji ustalającej poziom potrzeby wsparcia.

Świadczenie wspierające to nowa forma pomocy dla osób z niepełnosprawnościami, które wymagają wsparcia w codziennym życiu. Świadczenie przysługuje osobom, które uzyskały od wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności (WZON) decyzję o ustaleniu poziomu potrzeby wsparcia na poziomie od 87 do 100 punktów.

Aby złożyć wniosek o świadczenie wspierające, należy mieć numer decyzji WZON. Numer ten jest niezbędny do wypełnienia wniosku. Jeśli osoba z niepełnosprawnością nie ma jeszcze numeru decyzji WZON, nie może złożyć wniosku o świadczenie wspierające.

Wniosek o świadczenie wspierające można złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wyłącznie w formie elektronicznej. Wniosek można złożyć za pośrednictwem platformy PUE ZUS, portalu informacyjno-usługowego Emp@tia lub bankowości elektronicznej.

Osoby z niepełnosprawnościami, które mają problemy z założeniem profilu na PUE ZUS lub wypełnieniem wniosku, mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Pomoc ta jest udzielana w siedzibach i oddziałach ZUS.

Źródło: ZUS

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...