niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaZdrowieŚwiatowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Krwi

Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Krwi

-

reklama

W nadchodzącym Światowym Miesiącu Świadomości Nowotworów Krwi, warto spojrzeć na aktualną sytuację pacjentów hematoonkologicznych w Polsce.

Eksperci, którzy dziś zgromadzili się na konferencji „Sprawdzam. Badam. Zacznij od krwi” podkreślają kluczowe kwestie związane z profilaktyką, dostępem do badań diagnostycznych oraz wyzwaniami, przed którymi stoi polska hematoonkologia.

Nowotwory hematoonkologiczne stanowią 6% wszystkich przypadków nowotworów na całym świecie. W Polsce ponad 100 tys. osób zmaga się z nowotworami układu krwiotwórczego i chłonnego. Dane Krajowego Rejestru Nowotworów pokazują wzrost liczby chorych w ciągu ostatnich dekad. Edukacja w zakresie pierwszych objawów oraz badań profilaktycznych staje się niezwykle istotna. Badanie krwi może przyczynić się do wczesnego wykrycia choroby, zwiększając szanse na pełne wyleczenie.

Hematoonkologia jest motorem napędowym postępu w dziedzinie onkologii. To tutaj rozwijane są nowoczesne terapie. Trend odejścia od klasycznej chemioterapii jest widoczny również w Polsce. Listy refundacyjne coraz częściej obejmują innowacyjne terapie celowane, zapewniające pacjentom lepszą jakość życia oraz dłuższy okres remisji choroby.

Coraz większe grupy chorych z przewlekłą białaczką limfocytową zyskują dostęp do nowoczesnych terapii, zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi. Terapie celowane wchodzą na pierwszy plan, zastępując tradycyjną chemioterapię. Współpraca lekarza z pacjentem staje się kluczowym elementem, uwzględniającym preferencje, styl życia i indywidualne potrzeby.

Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Krwi przypomina nam o pilnej potrzebie walki z tą grupą chorób. Profilaktyka, wczesne wykrywanie i rozwijające się terapie otwierają przed pacjentami perspektywę lepszej jakości życia i dłuższego czasu wolnego od choroby.

Źródło: Materiał prasowy

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...