23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNieruchomościSwobodna SPOT we Wrocławiu - nowoczesny biurowiec z zielonym pasem miejskim

Swobodna SPOT we Wrocławiu – nowoczesny biurowiec z zielonym pasem miejskim

-

Echo Investment rozpoczęło budowę nowego kompleksu biurowego Swobodna SPOT we Wrocławiu.

Inwestycja powstanie w biznesowym centrum miasta, przy ulicy Swobodnej 60. Zaoferuje łącznie 41 600 mkw. powierzchni na wynajem. W pierwszej kolejności zostanie wybudowany 11-piętrowy budynek o powierzchni 16 000 mkw., który zostanie oddany do użytku w II kwartale 2025 roku. Drugi budynek, o powierzchni 25 600 mkw., zostanie oddany do użytku w III kwartale 2026 roku.

Kompleks będzie składał się z dwóch połączonych budynków biurowych, które zostaną połączone zielonym, miejskim pasażem. W parterze budynków znajdą się restauracja, kawiarnia, lokale handlowe i przestrzenie wspólne do nieformalnych spotkań.

Projektując Swobodna SPOT dużo uwagi poświęciliśmy na harmonijne wkomponowanie projektu w otaczającą tkankę miejską. Zależało nam na stworzeniu przyjaznego miejsca, które będzie dobrze służyć przyszłym pracownikom oraz najbliższej okolicy. Budowanie nowych relacji służbowych i społecznych wesprze zielony miejski pasaż inspirowany krajobrazem górskiego kanionu. Stopniowe uskoki wieńczące obie bryły nadadzą im dynamiki i stworzą tarasy rekreacyjne na dachach, – dodaje Krzysztof Pydo, architekt z pracowni Kuryłowicz & Associates.

Swobodna SPOT będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zielonych budynków we Wrocławiu. Energooszczędny biurowiec będzie mógł pochwalić się przyjaznymi dla klimatu rozwiązaniami, takimi jak np. częściowe wykorzystanie wody szarej do podlewania roślin. Obiekt będzie też wyposażony w technologię oczyszczania powietrza w jego wnętrzach.

Inwestycja uzyskała certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdza jej wysoką jakość i przyjazny wpływ na środowisko naturalne. To już ósma inwestycja biurowa Echo Investment we Wrocławiu. Jak dotąd deweloper zrealizował w stolicy Dolnego Śląska ponad 150 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni pracy.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!