12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaSymfonia alpejska | Mistyczna historia zaginionego ciała Wandy Rutkiewicz

Symfonia alpejska | Mistyczna historia zaginionego ciała Wandy Rutkiewicz

-

Wrocławski Teatr Pantomimy szykuje się do premiery przedstawienia „Symfonia alpejska. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa”. Premiera odbędzie się 2 czerwca.

W poniedziałek ekipa twórców przeniosła z alei Dębowej, gdzie mieści się teatr do Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA. Rozpoczęły się próby w nowej przestrzeni. Tu również odbędzie się premiera.

Jesteśmy na wymagającym etapie zadbania o zwartość spektaklu i spójność przekazu – mówi Cezary Tomaszewski, reżyser przedstawienia. Nasze przedstawienie oferuje rodzaj fantazji czy halucynacji na temat tego, dokąd możemy uciec i co oznacza, że już nie mamy ochoty być tutaj – dodaje.

„Symfonia alpejska” to symfoniczna pantomima akcji w dziewięciu krwawych obrazach pełnych miłości. To fantazmatyczna historia zaginionego ciała Wandy Rutkiewicz, które nawiedza i wzywa zespół mimów w momencie, kiedy odmowa dyskusji, ucieczka i zniknięcie wydają się już jedyną słuszną drogą.

„Symfonia alpejska” jest wyprawą w poszukiwaniu cielesno-politycznego uzdrowienia, wiodącą przez górskie hale, zamieszkane przez białych, puszystych Yeti, przypominających papieży i zjawy, łudząco podobne do Tomaszewskiego; łąki spowite legendą Wandy, unoszącą się we mgle; tybetańskie klasztory na szczytach ośmiotysięczników.

Źródło: WTP

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...