29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneSystem URBANCARD w aglomeracji wrocławskiej. Zmiany dla pasażerów

System URBANCARD w aglomeracji wrocławskiej. Zmiany dla pasażerów

-

Wrocław i okoliczne gminy łączy 27 linii aglomeracyjnych.

Do tej pory sprzedaż biletów na tych liniach odbywała się w sposób tradycyjny, u kierowcy. Od 1 grudnia 2023 roku rozpoczyna się pilotaż systemu biletowego URBANCARD, który wprowadza zmiany dla pasażerów. 

Ceny biletów nie zmieniają się, natomiast trasy autobusów pozostają takie same. Kierowca nie będzie sprzedawał biletów i nie będzie można płacić gotówką w pojeździe. Z kolei EM-karty wychodzą z użycia.

Bilety można kupić w autobusie:

  • w kasowniku-terminalu płatniczym za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej
  • za pomocą Elektronicznej Portmonetki na URBANCARD EP,
  • przy użyciu aplikacji mobilnej (bilet jednorazowy kupisz po wprowadzeniu numeru bocznego pojazdu).

Wszystkie rodzaje biletów można też nabyć w 160 automatach biletowych rozmieszczonych na terenie Wrocławia, w około 200 punktach należących do sieci sprzedaży Mennicy Polskiej S.A. Zakup będzie również możliwy przy użyciu aplikacji w telefonie (URBANCARD, SkyCash, mPay, Jakdojade, Mobil Solid Solution) i na stronie WWW.

Uczniowie, osoby powyżej 65. roku życia oraz inne osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów zachowują swoje uprawnienia. Co więcej, bilet okresowy na linię międzygminną honorowany jest także na innych liniach we Wrocławiu, których trasa pokrywa się trasą linii międzygminnej.

Pilotaż systemu URBANCARD to krok w kierunku ujednolicenia systemu biletowego w aglomeracji wrocławskiej. Zmiany wprowadzają szereg udogodnień dla pasażerów, w tym możliwość kupowania biletów w autobusie bez konieczności płacenia gotówką.

Źródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!