29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneSzczęśliwi silversi

Szczęśliwi silversi

-

Z najnowszego raportu Otodom wynika, że osoby po 60. roku życia są najbardziej zadowoloną z życia grupą mieszkańców Polski.

Co ciekawe, ich dobrostan nie jest związany z poziomem dochodów, ale z posiadaniem mieszkania lub domu na własność oraz bliskimi relacjami z rodziną i przyjaciółmi.

Wśród silversów, którzy mieszkają „na swoim”, aż 93% deklaruje, że jest szczęśliwa. W grupie osób, które wynajmują lub mieszkają u kogoś innego, ten odsetek jest znacznie niższy i wynosi 75%. Posiadanie własnego mieszkania daje silversom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Wiedzą, że mają gdzie mieszkać i że nie muszą się martwić o to, że ktoś ich wyrzuci. Mieszkanie na własność jest również symbolem sukcesu i niezależności.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na szczęście silversów, jest zadowolenie z okolicy, w której mieszkają. Wśród tych, którzy są zadowoleni z okolicy, aż 60% mieszka niedaleko najbliższej rodziny lub przyjaciół.

Okolica, w której mieszkają silversi, powinna być przyjazna rodzinie i bliskim. Powinna znajdować się w niej wiele sklepów, punktów usługowych i miejsc rozrywki. Ważne jest również, aby w okolicy było bezpiecznie i spokojnie.

Wprawdzie przodownicy szczęścia w grupie silversów, podobnie jak w przypadku innych grup wiekowych, znajdują się w najlepszej sytuacji finansowej, ale nie jest to jedyny czynnik decydujący o ich zadowoleniu z życia.

Silversi, którzy są zadowoleni z życia, niekoniecznie muszą mieć najwyższe dochody. Ważniejsze jest dla nich to, aby mieć wystarczające środki na zaspokojenie podstawowych potrzeb i aby móc realizować swoje pasje.

Źródło: Otodom

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!