26.2 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieSzkoła Radzenia Sobie w Chorobie i Niepełnosprawności | Warsztaty

Szkoła Radzenia Sobie w Chorobie i Niepełnosprawności | Warsztaty

-

Choroba lub nagły wypadek to sytuacje, które przynoszą niepokój, stres i zmieniają życie. Gdy osoba zdrowa staje się nagle osobą z niepełnosprawnością, nie tylko ona sama, ale także jej najbliżsi potrzebują wsparcia. W takim momencie świat może wydawać się nieprzyjazny, ale istnieje miejsce, gdzie można znaleźć szerokie wsparcie od doświadczonych specjalistów. Mowa o Szkole Radzenia Sobie w Chorobie i Niepełnosprawności, organizowanej przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny (USK) we Wrocławiu.

Szkoła Radzenia Sobie w Chorobie i Niepełnosprawności to innowacyjny projekt, który oferuje kompleksowe informacje i wsparcie zarówno dla osób chorych, jak i ich opiekunów. Osoby, które mają trudności z przystosowaniem się do nowej sytuacji i konsekwencji choroby czy wypadku, znajdują tutaj pomoc. Na warsztatach oraz w samej szkole, specjaliści uczą, jak radzić sobie z pielęgnacją osób chorych i niepełnosprawnych, rehabilitacją. A także jak pozyskać środki wspierające proces rehabilitacji i opiekę nad niepełnosprawnymi.

Edukacja w obszarze bio-psycho-społecznym

Spotkania skupiają się na różnych aspektach związanych z chorobą i niepełnosprawnością, koncentrując się na obszarach bio-psycho-społecznych. Bliscy pacjentów dowiadują się, jakie wyzwania mogą pojawić się zarówno po stronie chorego, jak i u nich samych w sferze emocjonalnej.

Warsztaty dla rodzin i opiekunów

24 czerwca (sobota), odbędzie się kolejne spotkanie edukacyjne i warsztaty dotyczące opieki i pielęgnacji osób chorych i niepełnosprawnych, organizowane przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 16:00. Miejsce spotkania to Uniwersyteckie Centrum Rehabilitacji przy ulicy Borowskiej 213, sala 3.33 (wejście główne, budynek B, III piętro).

Czego można spodziewać się na spotkaniu?

Specjaliści z zakresu pielęgniarstwa, fizjoterapii, farmacji i psychologii będą udzielać wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczestników. Będzie także możliwość bezpośredniej rozmowy z pracownikiem socjalnym. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi rodzajami sprzętu używanego do opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Farmaceuci przedstawią informacje na temat produktów służących do pielęgnacji osób niepełnosprawnych. Omówią również zasady prawidłowego przyjmowania leków i zgłaszania ewentualnych działań niepożądanych. Psycholog skoncentruje się na etapach godzenia się z chorobą oraz trudnościach emocjonalnych, jakie mogą pojawić się u opiekunów. Pracownik socjalny udzieli informacji na temat dostępnej pomocy instytucjonalnej i zadań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS). Na zakończenie spotkania odbędzie się praktyczny pokaz pielęgnacji chorego leżącego.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Źródło: USK Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!