12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneLegnicaSztuka otwiera umysł - marzec w Galerii Sztuki

Sztuka otwiera umysł – marzec w Galerii Sztuki

-

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na wyjątkowy marzec wypełniony sztuką współczesną.

Wystawy Małgorzaty Korenkiewicz, Anny i Huberta Bujaków oraz Adama Włodarczyka zabiorą zwiedzających w fascynującą podróż po świecie symboli, emocji i współczesnych refleksji.

Ogród Hesperyd – podróż do symbolicznego raju

Wystawa Małgorzaty Korenkiewicz „Ogród Hesperyd” to malarska opowieść o ukrytym raju i tęsknocie za doskonałością. Pełne symboliki obrazy przenoszą do świata inspirowanego greckim mitem o nimfach strzegących złotych jabłek. 15 marca o godzinie 19:00 podczas spotkania autorskiego artystka opowie o swojej twórczości. Natomiast 1 marca o godzinie 17:00 odbędą się warsztaty kolażu inspirowane wystawą.

Patrz prosto w oczy – sztuka w czasach przesytu

W Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym 1 można podziwiać wystawę „Patrz prosto w oczy” Anny i Huberta Bujaków. Wspólnym mianownikiem ich prac jest wrażliwość na współczesne problemy, takie jak sztuczna inteligencja, globalne ocieplenie czy nadmiar informacji. 23 lutego o godzinie 18:00 odbędzie się autorskie oprowadzanie po wystawie. Z kolei 7 marca o godzinie 18:00 artyści opowiedzą o swojej twórczości i tytule wystawy.

Świat szkła artystycznego Adama Włodarczyka

Natomiast 22 marca o godzinie 18:00 Galeria Sztuki zaprasza na wystawę „Ekspresje” Adama Włodarczyka. Prezentowane witraże zachwycają geometrią, abstrakcją i symboliczną rolą barw.

Ponadto, w Dzień Kobiet każda Pani, która odwiedzi wystawy w Galerii Sztuki, otrzyma prezent – zestaw katalogów pełnych sztuki.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...