12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEdukacjaSztuka w mig! | Weekendowe warsztaty i lekcje muzealne dla osób z...

Sztuka w mig! | Weekendowe warsztaty i lekcje muzealne dla osób z autyzmem

-

Muzeum Narodowe we Wrocławiu uruchamia projekt „Sztuka w mig!” skierowany do rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz osób dorosłych i dzieci.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu kontynuuje swoje działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Tym razem skupia się na potrzebach rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz osób dorosłych i dzieci. W ramach projektu „Sztuka w mig!” organizowane będą weekendowe warsztaty, gdzie uczestnicy będą mieli okazję twórczo spędzić czas i odkrywać sztukę.

Dodatkowo, muzeum oferuje bezpłatne lekcje muzealne, podczas których uczestnicy będą mogli zgłębiać tajemnice wystaw, tradycyjne wzory oraz niezwykłe abakany. To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i odkrycia nowych inspiracji.

Projekt „Sztuka w mig!” uwzględnia również grupę roboczą dla nauczycieli, pedagogów i innych osób zajmujących się edukacją osób ze spektrum autyzmu. To wspólne poszukiwania metod i technik pracy, które uwzględniają specyficzne potrzeby tych osób.

„Sztuka w mig!” jest częścią większego projektu Muzeum Narodowego we Wrocławiu w zakresie poszerzenia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Celem inicjatywy jest wypracowanie dobrych praktyk oraz materiałów edukacyjnych, które posłużą do dalszego udostępnienia i zwiększenia dostępności dla wszystkich zwiedzających.

Źródło: MNWr

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...