31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaBiznesNowe technologieTeledysk The Hardest Part stworzony za pomocą AI

Teledysk The Hardest Part stworzony za pomocą AI

-

Artysta indie popu Washed Out (Ernest Greene) opublikował przełomowy teledysk do swojego nowego singla „The Hardest Part”.

Czterominutowy klip, wyreżyserowany przez Paula Trillo, wykorzystuje technologię OpenAI Sora text-to-video. 

Pionierska współpraca

Kolaboracja może stanowić punkt zwrotny w produkcji teledysków. „The Hardest Part” jest najdłuższym do tej pory wideo stworzonym z pomocą Sory. Program pozwala reżyserom budować sceny na podstawie pisemnych podpowiedzi. Dzięki temu twórcy odnoszą znaczące korzyści kosztowe i logistyczne. 

Sztuczna inteligencja w rozrywce

Wzrost popularności narzędzi AI takich jak Sora wywołał debatę w branży rozrywkowej. Niektórzy obawiają się potencjalnej utraty miejsc pracy przez aktorów i ekipy produkcyjne, natomiast inni uważają, że jest to katalizator kreatywności.

Sztuka eksperymentowania

Trillo eksperymentował z różnymi koncepcjami za pomocą Sory, generując ostatecznie ponad 700 klipów. Finalny teledysk zawiera około 55 z nich i pokazuje różnorodność scenerii. Urok teledysku tkwi w jego onirycznym charakterze, który odzwierciedla niedoskonałą naturę pamięci.

AI – narzędzie przyszłości

Zarówno Greene, jak i Trillo postrzegają AI jako narzędzie, które może dać artystom możliwość przesuwania granic tworzenia teledysków. Teledyski, zazwyczaj krótsze i mniej kosztowne w produkcji niż filmy lub programy telewizyjne, oferują idealną platformę do eksperymentów z AI. Trillo podkreśla, że AI nie powinno zastępować tradycyjnych metod, ale raczej pełnić rolę kolejnego kreatywnego narzędzia.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!