12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneTermomodernizacja wieżowca na ulicy Miedzianej w Polkowicach

Termomodernizacja wieżowca na ulicy Miedzianej w Polkowicach

-

Mieszkańcy ulicy Miedzianej 4-6 w Polkowicach mają powody do radości. Ich wieżowiec został odnowiony i zyskał nowe oblicze dzięki zakończonej termomodernizacji. To dwumilionowe przedsięwzięcie jest efektem udanej współpracy pomiędzy burmistrzem Polkowic, Łukaszem Puźnieckim, a władzami spółdzielni CUPRUM.

Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy po przeprowadzonej termomodernizacji, jest odnowiona elewacja. Wieżowiec, położony na osiedlu Krupińskiego i doskonale wpisuje się w stylistykę okolicy. Dominują tu czerwone i bordowe akcenty, a elementy wizualne występują w trzech odcieniach szarości. Jednakże kolorystyka elewacji to tylko jeden z wielu efektów przeprowadzonych prac modernizacyjnych.

Najpierw dokonaliśmy zbicia starego docieplenia, wykonanego metodą ciężką mokrą, czyli skuwaliśmy parę ton tynków cementowo-wapiennych i zrywaliśmy styropian. Następnie dokonaliśmy wyrównania ścian. Zaczęliśmy przyklejać styropian, potem warstwy zbrojące, wyprawa tynkarska. Było kilka takich robót dodatkowych, których nie mieliśmy w planie, a które musieliśmy wykonać – mówi Radosław Bednarz z firmy KEMAL Lubin, wykonawca inwestycji.

Termomodernizacja wieżowca przy ulicy Miedzianej została zrealizowana w ramach „Programu działań na rzecz poszanowania energii cieplnej w gminie Polkowice”. Jest to część większego planu, mającego na celu sukcesywne modernizowanie i rewitalizację budynków w mieście. 

Odnowiony wieżowiec wyróżnia się imponującym wyglądem i stanowi odrębną część krajobrazu ulicy Miedzianej. Jednakże inne budynki w okolicy również potrzebują modernizacji i muszą ustawić się w kolejce.

Mamy już wytypowane bloki, które wymagają pilnej modernizacji. Blok przy ulicy Skalników 41-57, ze względu na starszy system elewacji, jest ostatnim na liście, który musimy poddać termomodernizacji. Następne w kolejce są budynki, które nigdy wcześniej nie były modernizowane. Są to bloki wykonane z płyty WK-70, znajdujące się przy ulicach Ociosowej, Lipowej, Kolejowej i Skalników” – wyjaśnił Krzysztof Nester, prezes SM CUPRUM POLKOWICE.

Koszt termomodernizacji wieżowca przy ulicy Miedzianej wyniósł około 2 milionów złotych, z czego 1,2 miliona złotych pochodziło z budżetu gminy Polkowice, a 800 tysięcy złotych było wkładem Spółdzielni Mieszkaniowej CUPRUM.

Źródło: UG Polkowice

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...