31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWywiadRozmowy, które napędzają biznes Slow life w luksusowej odsłonie | Termy Karkonosze

[WYWIAD] Slow life w luksusowej odsłonie | Termy Karkonosze

-

Czy można połączyć luksusowy wypoczynek z dbałością o środowisko naturalne i lokalną społeczność? Zdecydowanie tak. 

Dowodem na to są Termy Karkonosze Resort & Spa – wyjątkowy kompleks hotelowo-wypoczynkowy w sercu Karkonoszy, stworzony przez wizjonera biznesu, Grzegorza Gacka. Prezes zarządu HSP Management opowiada o swojej filozofii biznesowej opartej na zrównoważonym rozwoju oraz planach na przyszłość tego niezwykłego miejsca.

Co skłoniło Pana do zainwestowania w branżę hotelarską?

[WYWIAD] Slow life w luksusowej odsłonie | Termy Karkonosze
Grzegorz Gacek, Prezes zarządu HSP Management
Wszystko zaczęło się nieco ponad 20 lat temu od marzenia mojej żony, Renaty Goreckiej, która pragnęła posiadać mały hotelik w górach. Los chciał, że akurat pojawiła się oferta sprzedaży zabytkowej willi w moim rodzinnym mieście – Szczawnicy. Wzięliśmy udział w przetargu z myślą o renowacji i stworzeniu unikalnego hotelu. Tak właśnie powstał trzygwiazdkowy Hotel Batory, który do dziś cieszy się popularnością i zainteresowaniem wśród turystów. Ponadto, nasza pierwsza inwestycja hotelarska niebawem będzie obchodzić 150-lecie istnienia. Jednocześnie będziemy świętować 20 lat, od kiedy to my jesteśmy właścicielami tego butikowego hotelu z bogatą historią.

Jaki potencjał biznesowy widzi Pan w Termach Karkonosze Resort & Spa, biorąc pod uwagę rosnącą popularność wellness i slow life w Polsce?

Naszą ideą jest tworzenie miejsc prawdziwego odpoczynku, kultywowanie tradycji regionu oraz walorów turystycznych, w sposób zrównoważony zarówno dla lokalnej społeczności, jak i natury. Naszym celem jest stworzenie atmosfery slow life, umożliwiając gościom doświadczanie nowych smaków, relaksacyjnych zabiegów i aktywności rekreacyjnych, wszystko to w wyjątkowym klimacie Karkonoszy. Ofertę kierujemy do wszystkich, którzy cenią sobie prawdziwy odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Wspaniała lokalizacja umożliwia aktywne spędzenie wolnego czasu i korzystanie z wielu szlaków pieszych i rowerowych. Na miejscu znajduje się wiele atrakcji dla rodzinnego wypoczynku, w tym całoroczny basen i jacuzzi, a także wykwintna kuchnia w Ristorante Góra Słońca.

W jaki sposób obiekt wyróżnia się na tle konkurencji w regionie i w Polsce?

Termy Karkonosze Resort & Spa to nowy, unikalny kompleks hotelowo-wypoczynkowy ze SPA i wodami termalnymi zlokalizowany w miejscowości Staniszów między Szklarską Porębą a Karpaczem. Kompleks o powierzchni ponad sześciu hektarów składa się z dwóch stref – kameralnych willi i luksusowego hotelu. Otoczony malowniczymi górami zapewnia możliwość wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku zgodnie z ideą slow life. Z kolei bliskość znanych kurortów daje możliwość korzystania z wielu atrakcji turystycznych. Jedną z głównych zalet tej inwestycji jest na pewno lokalizacja, ale nie tylko. Stawiamy na najwyższą jakość wykończenia, doskonałą akustykę oraz unikalny design.

Jakie są plany na rozwój term?

Pierwsi goście będą mogli wypoczywać w Termach Karkonosze Resort & Spa już w te wakacje. Obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie i kilka tygodni temu ruszyła możliwość składania rezerwacji w strefie willowej od 1 lipca br. Czeka tam aż 126 pokoi i apartamentów o wysokiej klasie designu, zlokalizowanych w dziewięciu willach nad stawem ozdobnym. Goście będą mogli korzystać z zewnętrznych jacuzzi, znajdujących się na tarasach wszystkich budynków. W tej części znajduje się również Ristorante Góra Słońca, z której rozchodzą się aromaty gorącej Italii. Miłośnicy włoskich smaków będą mogli spróbować wyjątkowych propozycji szefa kuchni.

[WYWIAD] Slow life w luksusowej odsłonie | Termy Karkonosze
Termy Karkonosze Resort & Spa
Pod koniec tego roku planujemy otwarcie kolejnej strefy. Do dyspozycji gości będzie oddany pięciogwiazdkowy hotel wraz z basenami termalnymi, strefą wellness & spa, salami konferencyjnymi, restauracją i barami. W przyszłym roku uruchomimy drugą strefę willową. Widzimy rosnące zainteresowanie ofertą hoteli luksusowych. Coraz częściej klienci szukają bardziej ekskluzywnych form zakwaterowania, wyjątkowych doświadczeń i luksusowych udogodnień. Pragną komfortu, wyjątkowej obsługi i przede wszystkim wypoczynku.

W naszych obiektach proponujemy szereg udogodnień i bogato rozwinięte strefy wellness & spa, w których relaks przenosi się na jeszcze wyższy poziom. Wszystkie nasze obiekty prowadzimy zgodnie z ideą odpoczynku w atmosferze slow life, pragniemy dostarczać wyjątkowy serwis, a także niezapomniane wrażenia z pobytu w pięknych polskich lokalizacjach.

Jakie są Pana spostrzeżenia na temat wpływu sztucznej inteligencji na branżę turystyczną?

Sztuczna inteligencja wywiera znaczący wpływ na branżę turystyczną, przynosząc szereg innowacji i usprawnień w różnych aspektach tego sektora. Algorytmy AI analizują preferencje użytkowników, historię rezerwacji oraz zachowania online, aby dostosować oferty turystyczne do indywidualnych potrzeb klientów. Dzięki temu możliwe jest proponowanie spersonalizowanych ofert wycieczek, hoteli, atrakcji turystycznych i usług transportowych. Chatboty i wirtualni asystenci, zasilani przez AI, są wykorzystywani do obsługi klienta, udzielania informacji oraz pomocy w rezerwacjach. Działają 24/7, co pozwala na szybkie i efektywne rozwiązywanie problemów oraz odpowiadanie na pytania klientów. Narzędzia analityczne oparte na AI umożliwiają zbieranie i analizowanie dużych ilości danych, co pozwala na lepsze zrozumienie trendów rynkowych, preferencji turystów oraz prognozowanie przyszłych zachowań.

Sztuczna inteligencja wspiera firmy turystyczne w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji biznesowych. Ponadto automatyzuje wiele rutynowych zadań, jak przetwarzanie rezerwacji, zarządzanie płatnościami, aktualizowanie ofert. To z kolei redukuje koszty operacyjne oraz zwiększa efektywność działalności turystycznej. Dostrzegam wiele innych działań zorientowanych na optymalizację cen, zarządzanie zasobami czy poprawie doświadczeń turystycznych. Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje branżę turystyczną. Wprowadza innowacje, które zwiększają komfort i satysfakcję klientów, jednocześnie poprawiając efektywność operacyjną firm turystycznych.

W jaki sposób termy wpływają na zrównoważony rozwój regionu?

Nasz obiekt może wpływać na zrównoważony rozwój regionu na wiele sposobów, skupiając się na ekologii, gospodarce oraz społeczności lokalnej. Termy Karkonosze & Spa korzystają z odnawialnych źródeł energii, co zmniejsza emisję dwutlenku węgla i ogranicza ślad węglowy. Efektywne zarządzanie zasobami wodnymi, np. poprzez recykling wody i instalację systemów oszczędzających wodę, jest kluczowe w obiektach termalnych. Ponadto, segregacja odpadów, kompostowanie i ograniczenie użycia plastiku mogą przyczynić się do redukcji ilości odpadów.

[WYWIAD] Slow life w luksusowej odsłonie | Termy Karkonosze
Termy Karkonosze Resort & Spa
Zatrudniamy także pracowników z lokalnej społeczności, co wspiera gospodarkę regionu i zmniejsza problem bezrobocia. Współpraca z lokalnymi producentami żywności, rzemieślnikami i dostawcami usług wzmocni lokalny rynek. Stawiamy na szeroką promocję pieszych wędrówek, jazdy na rowerze i innych form aktywności, które minimalizują negatywny wpływ na przyrodę.

Na etapie realizacji inwestycji, stosujemy materiały budowlane przyjazne dla środowiska, dbając o harmonijną integrację obiektu z otaczającym krajobrazem. Wierzymy, że już wkrótce staniemy się liderem zrównoważonego rozwoju w regionie, przyczyniając się do ochrony środowiska, wsparcia lokalnej gospodarki oraz poprawy jakości życia mieszkańców.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!