23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneTężnia solankowa w Trzebnicy | Atrakcja dla mieszkańców i turystów

Tężnia solankowa w Trzebnicy | Atrakcja dla mieszkańców i turystów

-

Burmistrz Trzebnicy Marek Długozima podpisał umowę z firmą PROJ-REM Antoni Duźniak na wykonanie projektu nowej tężni solankowej. Obiekt powstanie na terenie Stawów Trzebnickich, w miejscu dawnej ścieżki zdrowia.

Tężnia będzie miała nowoczesną, innowacyjną instalację. Będzie wyposażona w solary, które pozwolą na jej ekologiczne zasilanie, a także czujnik ruchu, który będzie uruchamiał mechanizm dozujący solankę tylko w obecności spacerowiczów i kuracjuszy.

Lokalizacja nowej tężni nie została wybrana przypadkowo. Obiekt znajdzie się przy ścianie lasu, co zapewni mu naturalną barierę od wiatru. Dzięki temu skroplina zawierająca drogocenne pierwiastki będzie utrzymywać się w obrębie tężni.

Obecne tężnie w Trzebnicy cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak są za małe na potrzeby mającego powstać uzdrowiska. Dlatego władze miasta zdecydowały się na budowę dużego obiektu, który doskonale uzupełni ofertę w tym zakresie. Tężnia będzie zasilana solanką z odrestaurowanego odwiertu IG-1 w Lesie Bukowym.

Budowa nowej tężni to kolejny krok w kierunku odzyskania przez Trzebnicę statusu uzdrowiska. Kolejnym będzie powstanie inhalatorium w budynku dawnej Immaculaty.

ŹródłoPAP MediaRoom
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!