20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławTrasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór - najważniejsze informacje

Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór – najważniejsze informacje

-

Trasa autobusowo-tramwajowa łącząca Nowy Dwór z pl. Orląt Lwowskich we Wrocławiu zostanie otwarta w sobotę, 2 września 2023 r.

W ramach otwarcia odbędzie się parada zabytkowych i nowoczesnych pojazdów komunikacji miejskiej, która wyruszą spod Dworca Świebodzkiego.

Od niedzieli, 3 września, nową trasą pojadą tramwaje i autobusy. W całym mieście zmieni się również siatka połączeń autobusowych i tramwajowych. Z kolei rozkład jazdy ulegnie zmianie od poniedziałku, 4 września. 

Na trasie powstały dwa wiadukty: jeden ponad 22 metrowy nad ulicą Smolecką i drugi 160 metrowy nad torami kolejowymi w pobliżu ul. Robotniczej i Wagonowej. Poza torowiskiem zbudowano prawie 3,5 km jezdni, a także dwa nowe park and ride.

Otwarcie trasy to rewolucja komunikacyjna, która znacznie ułatwi dojazd do centrum z wielkich osiedli mieszkaniowych.

Linie tramwajowe, które będą obsługiwać Nowy Dwór to 13 i 23. Zupełnie nową linią – 13 – pasażerowie z Nowego Dworu dojadą na Stadion Olimpijski. Z kolei linia 23 pojedzie na Kowale. Co zapewni połączenie Nowego Dwór i Kowal z Dworcem Głównym bez przesiadek.

W związku z otwarciem TAT i innymi zmianami komunikacyjnymi zmienione zostały nazwy niektórych przystanków.

Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór to największa inwestycja tramwajowa w powojennym Wrocławiu. Jej koszt wyniósł około 382 mln zł. 

Źródło: Wrocławskie Inwestycje

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!