12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaTydzień Kina Hiszpańskiego rozgrzeje wrocławskie ekrany

Tydzień Kina Hiszpańskiego rozgrzeje wrocławskie ekrany

-

Już wkrótce Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu stanie się areną iberyjskiego kina.

Od 15 do 21 marca odbędzie się Tydzień Kina Hiszpańskiego. Przegląd zainauguruje hiszpański przebój kasowy „Życia na talerzu”, rozgrywający się w malowniczym Bilbao. Ta sprawnie zrealizowana komedia omyłek łączy w sobie wątki kulinarne z refleksją nad wyważeniem nowoczesności i tradycji. Kulinarne motywy powrócą w „Cytrynowym chlebie z makiem”, opowieści o dwóch siostrach, które dziedziczą piekarnię na Majorce. Film emanuje ciepłem i ukazuje siłę jednoczącą, jaką posiada wspólny stół i szczere rozmowy.

Miłośnicy festiwalowych perełek z pewnością docenią „Miłość i rewolucję”, uhonorowaną nagrodą Goya. Ta inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ukazuje narodziny ruchu LGBT+ w Hiszpanii, łącząc w sobie dramat, komedię i queerową estetykę lat 70. Dopełnieniem będzie piosenka „Yo solo quiero amor”, niosąca uniwersalne przesłanie o pragnieniu miłości.

Na ekranie zabłyśnie również gwiazda Laia Costa, znana z ubiegłorocznego hitu „Pięć małych wilczków”. W „Górach do pokonania” aktorka wciela się w bohaterkę poszukującą własnego głosu i drogi życiowej po traumatycznym wydarzeniu. Debiutująca w reżyserii Itsaso Arana („Sierpień w Madrycie”) w „Dziewczynach mają się dobrze” tworzy z kolei intrygujący portret kobiecych relacji i siostrzeństwa, krytycznie analizując wpływ baśniowych opowieści o miłości na współczesne kobiety.

Nie zabraknie też dawek humoru. „Mężczyzna nowoczesny” bawi pokoleniowymi kontrastami, a „Dobre maniery” i „Drobna przysługa” mieszają dwa światy, bawiąc i skłaniając do refleksji. Fani śmiechu z pewnością ucieszą się na powrót bohaterów komedii „Mistrzowie”, którzy w „Mistrzowie 2.0” znów dostarczą pozytywnej energii i sportowych emocji.

Szczegółowy program i bilety na Tydzień Kina Hiszpańskiego dostępne są na stronie Kina Nowe Horyzonty. 

Źródło: KNH

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...