15.8 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesPraca | HR | Kariera | EBUbezpieczenie na życie - benefit, który przyciąga pracowników

Ubezpieczenie na życie – benefit, który przyciąga pracowników

-

Każdy pracownik chce czuć się bezpiecznie w swojej pracy. Oprócz stabilnego zatrudnienia i dobrego wynagrodzenia, ważne jest dla niego również poczucie zabezpieczenia finansowego w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choroba czy śmierć.

Według badań Unum Życie, ubezpieczenie na życie jest jednym z najbardziej pożądanych benefitów pracowniczych. 79% badanych pracowników uważa je za atrakcyjne, zaraz po dopłatach do wakacji i dodatkowym płatnym urlopie.

Współcześni pracownicy są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i oczekują od pracodawców indywidualnych rozwiązań. Chcą sami dopasować swoją ochronę do własnych potrzeb. Liczy się dla nich rodzaj zdarzeń objętych ochroną, liczba zdarzeń w ramach ochrony oraz wysokość składki.

Ponad połowa badanych organizacji oferowała kilka wariantów ubezpieczenia grupowego do wyboru. Dzięki temu pracownicy mogą znaleźć rozwiązanie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb.

Ubezpieczenie na życie finansowane przez pracodawcę to szereg korzyści dla firmy:

  • wyraz troski o pracownika i jego poczucie bezpieczeństwa,
  • uzupełnienie opieki medycznej,
  • możliwość wykorzystania ubezpieczenia jako benefitu o większej wartości dla pracownika niż niska podwyżka wynagrodzenia.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!